Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 25/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Warsztaty artystyczne w Gościnnej Przystani

 1 dodane: 17:13, 20/09/20Artykuł Czytelnika

tagi:

W najbliższy wtorek (30.09) w Domu Sąsiedzkim "Gościnna Przystań" będzie miał miejsce niezwykły warsztat w ramach projektu "Gdańsk moje miejsce. Tworzymy kolaże. Sklejamy historie". Obowiązują zapisy

Warsztaty artystyczne w Gościnnej Przystani
Warsztaty artystyczne w Gościnnej Przystani
Fot. Gościnna_Przystań

Fotografia 1 z 1

 

“Gdańsk moje miejsce. Tworzymy kolaże. Sklejamy historie" - to projekt prowadzony przez Fundację Machina Zmian w którym mieszkańcy trzech dzielnic, w tym Oruni, będą tworzyli projekty pocztówek metodą kolażu. Mieszkańcy Oruni spotkają się trzykrotnie na warsztatach w Domu Sąsiedzkim "Gościnna Przystań" przy ul. Gościnna 14, a pod koniec roku efekt swoich prac zaprezentują na wernisażu. Prace będą odbywały się pod opieką doświadczonych trenerów - przewodnika Michała Ślubowskiego i artystki Sylwii "Nikko" Biernackiej.

Wspólnie z partnerem: Fundacja Machina Zmian zapraszamy na cztery wydarzenia na Oruni:

30 września / Spotkanie z historią dzielnicy – 18.00 – 19.30 (LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 10)
28 października / I warsztat „Tworzymy kolaże. Sklejamy historię”
25 listopada / II warsztat „Tworzymy kolaże. Sklejamy historię”
Od 8 do 20 grudnia / wernisaż prac

NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.
Zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: e.patyk@gfis.pl oraz osobiście w Gościnnej Przystani.

***
Warsztaty i spotkania poprowadzą:

Michał Ślubowski – absolwent Wydziału Historycznego UG, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie. Twórca strony Gedanarium, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców. Otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska (2019), współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. Mieszka z żoną w Oliwie.

Sylwia "Nikko" Biernacka – pani wielu talentów, która z niejednego martwego punktu ruszyła po nowe. Założycielka marki Więcej Piękna. Feministka, weganka, edukatorka, artystka. Kolażuje, rysuje i wędruje. Łącznikiem wszystkich jej działań jest wrażliwość a religią czułość. Inspiruje do zmiany i wspiera w rozwoju. Pomaga kobietom z wysoką wrażliwością odkryć i zaakceptować swoją wrażliwość. Odnaleźć poczucie przynależności, odpocząć i ruszyć po nowe z odwagą. 13 lat temu założyła Fundację Machina Zmian. 8 lat temu wyruszyła w samotną podróż wzdłuż Bałtyku, z której narodził się projekt „440 km po zmianę” i ruch na rzecz powstania w Polsce pierwszej w pełni dostępnej plaży. Jest trenerką, tutorką i certyfikowaną facylitatorką dialogu w konflikcie metodą Nansen. Z charakteru kot. Mieszka w Gdańsku.

Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań" jest miejscem otwartym na różnorodność osób i działań, wyzwalającym potencjał lokalnej społeczności dzielnicy Gdańsk Orunia. Społeczność Gościnnej Przystani jest wielopokoleniowa. Działają tutaj Klub Malucha, świetlica środowiskowa, Klub Młodych oraz Klub Seniora. W Gościnnej Przystani mieszkańcy mogą realizować swoje pasje, zaangażować się w grupy samopomocowe, wspólnie spędzić czas, skorzystać z warsztatów, kursów rozwijających umiejętności oraz z bezpłatnej kafejki internetowej.

***

DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO!
1. Należy zachować bezpieczny dystans społeczny (2 metry) od pozostałych uczestników i uczestniczek.
2. Konieczne jest zasłanianie ust oraz nosa.
3. Pamiętaj o higienie – myciu i zdezynfekowaniu dłoni.
4. Jeśli czujesz się źle – nie bierz udziału w wydarzeniu!

***

#GdańskMojeMiejsce #TworzymyKolaże #SklejamyHistorie
Projekt dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.

Galeria artykułu

Warsztaty artystyczne w Gościnnej Przystani

Warsztaty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń