Trwa procedura przetargowa w związku z ważną dla gdańszczan, w tym oczywiście i oruniaków, inwestycją. Chodzi o rewaloryzację Parku Oruńskiego – w tym roku ma wystartować ostatni jej etap.
Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Urzędnicy wymieniają je wszystkie i podają też sumy, na jaką swe usługi wyceniła dana firma.
W przetargu na trzeci (i ostatni) etap rewaloryzacji Parku oferty złożyły firmy:
RK - M Poland Sp. z o.o., Stary Sącz - 6 172 587,23 zł
TRAKT Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, Gdańsk - 8 089 218,00 zł
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "WOD - KAN - GRZENKOWICZ" Sp. z o.o., Kartuzy - 6 757 620,00 zł
Firma Budowlano - Drogowa MTM S.A., Gdynia - 6 834 697,70 zł
B&W Usługi Ogólnobudowlane Pruszcz Gdański, - 7 058 131,14 zł
TRAAKCJA PRKiI S.A., Warszawa - 7 939 559,82 zł
ECOZET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Kościerzyna - 7 373 735,79 zł
- Obecnie oferty przetargowe są analizowane pod względem formalnym – mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Ostatni etap prac rewaloryzacji ma przynieść między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. Oprócz tego zaplanowano remont wozowni. - Budynek istniejącej wozowni zostanie zrewaloryzowany z zachowaniem i wyeksponowaniem detali historycznych – informują urzędnicy.
Rewaloryzacja Parku to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury. W Parku znajdzie się też miejsce na 11 kamer – dziewięć z nich to kamery stacjonarne, dwie – kamery obrotowe).
We wcześniejszych latach w ramach rewaloryzacji Parku powstały drewniane pomosty, kamienne murki oraz ścieżki spacerowe i fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX. wiecznej ikonografii). W 2015 roku, na terenie parku „wyrosły” kolorowe i nowoczesne place zabaw i zamontowane zostały urządzenia siłowni napowietrznej.