Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska CKU w Gdańsku w ramach praktyk zawodowych biora udział w wyjazdach do Niemiec. Podczas stażu zapoznają się z technologiami ochrony środowiska w Niemczech, a dodatkowo poznają kulturę naszych zachodnich sąsiadów oraz doskonalą znajomość języka niemieckiego. Pod koniec marca z Dolnej Saksonii wróciła grupa uczniów Technikum Inzynierii Środowiska i Melioracji, a kolejna wyrusza na praktyki w czerwcu. Każdy uczestnik otrzymuje EUROPASS, stanowiący przepustkę do nauki i pracy w Europie.
wizyta w Autostadt w Wolfsburgu
Fot. zsis.gda.pl
Fotografia 1 z 5
W dniach 4.03. -16.03.12 uczniowie z klasy II Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji uczestniczyło w ramach programu Leonardo da Vinci w projekcie finansowanym przez Unię Europejską pt. „Absolwent technikum wyposażony w wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy”. To już piętnasty raz, kiedy grupa osiemnastu wytypowanych przez nauczycieli i wychowawców uczniów naszej szkoły mogła wyjechać na praktyki zawodowe do Niemiec. Każdy z uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska ma szansę przeżyć przygodę swojego życia, łącząc praktyczną naukę zawodu i języka z poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Praktyki w ramach programu Leonardo da Vinci są od kilku lat nieodłącznym elementem praktycznej nauki zawodu w technikach Zespołu Szkół. Od poniedziałku do piątku uczniowie biorą udział w zajęciach praktycznych, zapoznając się z nowoczesnymi technologiami wspierającymi ochronę środowiska w Niemczech, w czasie wizyt m.in. w stacjach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków, biogazowniach, składowiskach odpadów czy elektrowniach różnego typu. Dzięki wykładom i wyjazdom uczniowie zdobywają nowe wiadomości i doświadczenia, które mogą skonfrontować ze swoją wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska. Poznają niemieckie rozwiązania dotyczące przepisów prawnych regulujących ochronę środowiska w Niemczech, a także poszerzają wiedzę w zakresie kultury i obyczajów niemieckich. Na koniec praktyk wszyscy otrzymują certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w stażu, a po powrocie do Polski dokument Europass-Mobility. Dzięki tym dokumentom stażyści łatwiej znajdą pracę, również poza granicami kraju.
Praktyki w Niemczech to szansa dla każdego z uczniów Zespołu Szkól Inżynierii Środowiska na nowe doświadczenia, poprzez które poszerzają oni swoje horyzonty. Nauka staje się przyjemnością, rodzi się zapał do aktywności, dzięki której można dojść w życiu do małych i wielkich celów, a przy okazji grupa uczniów i opiekunów integruje się, na co czasem nie starcza czasu w szkolnych ławach. Każdy ciekaw świata powinien wyruszyć w tę drogę.
(-) Anuluj
Powiadom znajomego
* Pola obowiązkowe
Treść, która pojawi się w e-mailu:
Znalazłem ciekawy artykuł na portalu MojaOrunia.pl:
http://mojaorunia.pl/index.php?option=com_orunia&Itemid=24&task=artykul&id=2110