Wśród wyróżnionych osób byliśmy jedyną organizacją. Doceniona została nasza działalność na rzecz potrzebujących, w tym tworzenie domów dziecka, pozyskiwanie wolontariuszy i szeroko rozumianą edukację młodzieży. W imieniu Fundacji odznaczenie odebrała Prezes Zarządu Marianna Sitek-Wróblewska. Laudację odczytał prof. Jerzy Samp. Była to wzruszająca chwila dla wszystkich pracowników i sympatyków GFIS.
Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek podczas uroczystości przyznania wyróżnień w Dworze Artusa stwierdził, że medal Św. Wojciecha i medal Księcia Mściowoja II to równorzędne podziękowania dla wybitnych przedstawicieli naszej społeczności.
Medal Św. Wojciecha otrzymali: gimnastyk Leszek Blanik, za rozsławianie Gdańska w świecie; o. Tomasz Jank, franciszkanin – za przywracanie świetności kompleksowi klasztorno-kościelnemu św. Trójcy w Gdańsku; Zbigniew Jujka, rysownik – za wieloletnią i międzynarodową działalność satyryczną; Adam Koperkiewicz, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska – za przywracanie świetności gdańskim zabytkom; Forum Dialogu Gdański Aeropag – za promowanie wizerunku Gdańska poprzez jedną z najważniejszych debat polskiego społeczeństwa.
Medale Mściwoja II dostali: Zbigniew Canowiecki, menadżer – za wyróżniającą się działalność w gdańskiej przedsiębiorczości i wspomaganie akcji charytatywnych; Zbigniew i Maciej Kosycarzowie, fotograficy – za całokształt dorobku fotograficznego związanego z Gdańskiem; Roman Nowosielski, prawnik – za walkę o naprawianie krzywd wyrządzonych prze władze komunistyczne mieszkańcom Gdańska i Pomorza; Marian Parusiński, biegacz senior – za aktywność w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej; Zbigniew Strzelczyk, bursztyniarz – za promowanie Gdańska jako światowej stolicy bursztynu; Grzegorz Pellowski, piekarz – za rozwijanie i upowszechnianie najpiękniejszych tradycji dawnego gdańskiego piekarnictwa.