Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 14/08/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miesiąc Październik Miesiącem Seniora

 1 dodane: 11:27, 16/10/15Artykuł Czytelnika

tagi:

Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce animuje aktywność społeczną osób starszych z naszej dzielnicy. Jak dobrze wiemy pod względem demograficznym nasza dzielnica należy do najstarszych w mieście.

Miesiąc Październik Miesiącem Seniora
Miesiąc Październik Miesiącem Seniora
Fot. Natalia Brandeburg, żródło: www.ddlodz.pl

Fotografia 1 z 1

Innymi słowy osób starszych na Oruni jest bardzo dużo. Wiadomo również że osoby w podeszłym wieku posiadają wyjątkowe potrzeby. Dlatego też Rada Dzielnicy przygotowała dla seniorów następującą ofertę zajęć:

Warsztaty z lekarzem dotyczące zdrowego trybu życia. Zajęcia prowadzone przez lekarza. Warsztaty poruszające tematykę znajomości budowy i funkcjonowania układu pokarmowego, najczęstszych dolegliwości wynikających z zaburzeń trawiennych szczególnie w starszym wieku. Seniorzy dowiedzą się również  jak z nimi walczyć. W ramach ćwiczeń uczestnicy będą układać przykładowe zbilansowane diety.

Zajęcia sportowo-gminastyczne. Zajęcia prowadzone przez wykfalifikowanego trenera personalnego. Godzinne zajęcia odpowiadające w pełni potrzebą i możliwością osób starszych. Zajęcia przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Popołudnia z grami logicznymi. Jesień to idealny czas na spotkanie w kawiarnianej atmosferze przy grze w szachy, warcaby lub grając w brydża. Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów na wtorkowe spotkania z Radnymi Dzielnicy przy grach planszowych, pierwsze spotkanie we wtorek 21 października od godziny 16:00 w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań”.

 

Zapraszamy również na zajęcia Oruńskiego Uniwersytetu III Wieku, które rozpoczną się w roku 2016. Przykładowe rodzaje zajęć w ramach Uniwersytetu:

Zajęcia edukacyjne. Proponowane tematy wykładów: profilaktyka zdrowia, podstawy medycyny, sztuka, muzyka, zajęcia teatralne, historia regionu, historia dzielnicy, religia, podstawy ekonomii, nauki społeczne, obsługa komputera.

Zajęcia usprawniające. Przykładowe zajęcia: gimnastyka, taniec, Fitness, Nordic - Walking, wędrówki piesze, spacery.

Poradnictwo prawne, obywatelskie, psychologiczne. Uczestnicy projektu powinni zostać objęci wsparciem z zakresu prawa, spraw obywatelskich oraz pomocy psychologicznej.

 

Projekt zostanie sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego. Więcej szczegółów już wkrótce.

Więcej informacji i zapisy na zajęcia u Macieja Kochanowskiego tel: 501-553-113.

Galeria artykułu

Miesiąc Październik Miesiącem Seniora

Miesiąc...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.190.241.*

07:47, 20/10/15

Spotkania dla mnie są za wcześnie.Opiekuję się wnukami do godziny 18:30

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/07 Masz ochotę na niegrzeczne darmowe nudesy z nieznajomymi ? T...»

• Wiecej ogłoszeń