Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 14/08/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Po spotkaniu Rady Dzielnicy z mieszkańcami

 1 dodane: 14:37, 17/03/16

tagi:

W ostatnią środę 16 marca w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” odbyło się coroczne spotkanie podsumowujące działania Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 mieszkańców dzielnicy.

Po spotkaniu Rady Dzielnicy z mieszkańcami
Po spotkaniu Rady Dzielnicy z mieszkańcami
Fot. Agnieszka Bartków

Fotografia 1 z 1

Podczas spotkania mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez Radnych Dzielnicy w ubiegłym roku. Osiągnięcia Rady i Zarządu Dzielnicy, dotyczyły następujących obszarów:

  • Poprawa bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa na drodze;
  • Poprawa i rozwój infrastruktury;
  • Działania na rzecz ulepszenia komunikacji publicznej;
  • Animacja społeczna;
  • Reprezentowanie interesów mieszkańców.
Ponadto podsumowano realizacje budżetu w roku 2015, oraz zaprezentowano budżet na rok bieżący. Przypomnijmy budżet Rady Dzielnicy w roku 2016 wynosi w sumie 59 172 zł. W ramach budżetu zrealizowane zostanie wiele działań takich jak organizacja festynu rodzinnego w czerwcu, turniej o puchar rady dzielnicy dla szkół podstawowych czy organizacja Biegowego Grand Prix. W ramach tych środków zaplanowano również zakup i montaż tablicy kierunkowej do Parku Oruńskiego, czy zostanie przeorganizowana okolica przystanku autobusowego Ptasia w kierunku ulicy Platynowej.

Warto podkreślić iż budżet Rady tworzony był przy udziale mieszkańców, podczas konsultacji które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku. Radni zapowiedzieli iż podobne konsultacje odbędą się również w tym roku.

[przypominamy tekst dot. budżetu Rady Dzielnicy na 2016 rok]

Podczas spotkania, znalazł się również czas na sprawy bieżące, oraz zgłaszane przez mieszkańców problemy dotyczące dzielnicy. Poruszono między innymi kwestie dotyczące złej nawierzchni przy ulicy Głuchej, oraz braku tablicy kierunkowej do tej ulicy. Mieszkańcy skarżyli się również na zagrożenia bezpieczeństwa na ulicy Równej, które spowodowane są częstym przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierowców. Ponadto poruszono również kwestie braku wejścia na wał kanału Raduni na Lipcach. Radni Dzielnicy zobowiązali się zająć wskazanymi przez mieszkańców problemami. Zgłaszanym przez mieszkaców kwestią przysłuchwiła się również Rada Miasta Magdalena Olek.

W trakcie spotkania Radni Dzielnicowi zachęcali również do składania przez mieszkańców projektów dotyczących Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec, do budżetu obywatelskiego na rok 2017. Swoje projekty składać można do 30 kwietnia. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.gdansk.pl/budzet-obywatelski.

 

Galeria artykułu

Po spotkaniu Rady Dzielnicy z mieszkańcami

Po spotkaniu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/07 Masz ochotę na niegrzeczne darmowe nudesy z nieznajomymi ? T...»

• Wiecej ogłoszeń