Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 19/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmiany terminów inwestycji na ul. Starogardzkiej

 1 dodane: 15:45, 04/08/17

tagi:

Po wielu pytaniach zaniepokojonych mieszkańców Oruni, dzielnic południowych i Borkowa piszemy o ostatnich decyzjach związanych z dwoma inwestycjami na ul. Starogardzkiej.

 Zmiany terminów inwestycji na ul. Starogardzkiej
Zmiany terminów inwestycji na ul. Starogardzkiej
Fot. p.kluz

Fotografia 1 z 1

Zmiany terminów inwestycji na ul. Starogardzkiej
Po wielu pytaniach zaniepokojonych mieszkańców Oruni, dzielnic południowych i Borkowa piszemy o ostatnich
decyzjach związanych z dwoma inwestycjami na Ul. Stargoardzkiej.
Już w maju pisaliśmy, że brak koordynacji jednoczesnych inwestycji na ul. Starogardzkiej (droga wojewódzka
nr 222) może sparaliżować ruch na granicy Oruni, Maćkowy i Borkowo wzdłuż ul. Starogardzkiej (czytaj tutaj).
Obawy mieszkańców wzbudziły plany inwestycyjne dwóch gmin na tej samej drodze. Od strony Oruni, Dyrekcja Rozbudowy
Miasta Gdańska zaplanowała długo wyczekiwany remont mostu na kanale Raduni. Natomiast od strony obwodnicy, na terenie Gminy
Pruszcz Gdański, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku planuje gruntowny remont ul. Starogardzkiej od Borkowa do Straszyna.
Nie będzie utrudnień?
Kilka miesięcy temu urzędnicy zapewniali nas że problemów nie będzie.
- Inwestycje są od siebie oddalone o ok. 2,5 km i nie będą na siebie oddziaływały w kwestii kumulowania utrudnień komunikacyjnych.
Każda z inwestycji będzie generowała swoje utrudnienia niezależnie od drugiej - uspokajała Anna Mątewska
z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.
Kilka dni temu okazało się, że rozpoczęcie dwóch inwestycji zaplanowano na ten sam dzień 7 sierpnia (najbliższy poniedziałek)
Jak informują urzędnicy - W dniach od 07.08.2017 r. do 31.08.2017 r. całkowicie zamknięty dla ruchu zostanie odcinek
jezdni między Straszynem a Borkowem (Straszyn - za zjazdem na os.
Przylesie do ul. Akacjowej w Borkowie). Ta drastyczna i uciążliwa decyzja podjęta została
przez wykonawcę w trosce o bezpieczeństwo kierowców. Powstanie tam bowiem 7 metrowej głębokości
przepust, stanowiący realne zagrożenie dla uczestników ruchu.
Natomiast remont mostu na kanale od strony Oruni miał rozpocząć się od zamknięcia wyjazdu z ul. Nowiny.
Informacje wzbudziły gorące dyskusje zarówno wśród mieszkańców Oruni i Maćkowy, jak i Borkowian.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała nas dzisiaj, że rozpoczęcie remontu przy moście zostało przesunięte na 16 sierpnia,
ale również ten termin może jeszcze ulec przesunięciu. Ważne, że inwestycja rozpocznie się od zamknięcia jedynie ulicy Nowiny i dopiero w późniejszym etapie
zamkniety zostanie most. O nowej organizacji ruchu będziemy jeszcze informować.
Inwestycja od strony Straszyna ruszy w zaplanowanym terminie, ale z powodu dużego zainteresowania inwestycją mieszkańcy zostali zaproszeni przez
gminę i wykonawcę Skanska na spotkanie w poniedziałek 7 lipca do szkoły podstawowej w Borkowie na godz. 18.00.
https://www.facebook.com/gminapruszczgdanski/posts/1733205750041107
Już w maju pisaliśmy, że brak koordynacji jednoczesnych inwestycji na ul. Starogardzkiej (droga wojewódzka nr 222) może sparaliżować ruch na granicy Oruni, Maćkowy i Borkowo wzdłuż ul. Starogardzkiej (czytaj tutaj).
Obawy mieszkańców wzbudziły plany inwestycyjne dwóch gmin na tej samej drodze. Od strony Oruni, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaplanowała długo wyczekiwany remont mostu na kanale Raduni. Natomiast od strony obwodnicy, na terenie Gminy Pruszcz Gdański, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku planowała gruntowny remont ul. Starogardzkiej od Borkowa do Straszyna.
Nie będzie utrudnień?
Trzy miesiące temu urzędnicy zapewniali nas że problemów nie będzie.
- Inwestycje są od siebie oddalone o ok. 2,5 km i nie będą na siebie oddziaływały w kwestii kumulowania utrudnień komunikacyjnych. Każda z inwestycji będzie generowała swoje utrudnienia niezależnie od drugiej - uspokajała Anna Mątewska z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.
Kilka dni temu okazało się, że rozpoczęcie dwóch inwestycji zaplanowano na ten sam dzień - 7 sierpnia (najbliższy poniedziałek).
- W dniach od 07.08.2017 r. do 31.08.2017 r. całkowicie zamknięty dla ruchu zostanie odcinek
jezdni między Straszynem a Borkowem (Straszyn - za zjazdem na os. Przylesie do ul. Akacjowej w Borkowie). Ta drastyczna i uciążliwa decyzja podjęta została przez wykonawcę w trosce o bezpieczeństwo kierowców. Powstanie tam bowiem 7 metrowej głębokości przepust, stanowiący realne zagrożenie dla uczestników ruchu - informowano na funpagu Gminy Pruszcz Gdański.
Remont mostu na kanale od strony Oruni miał rozpocząć się od zamknięcia wyjazdu z ul. Nowiny. Informacje wzbudziły gorące dyskusje zarówno wśród mieszkańców Oruni i Maćkowy, jak i Borkowian.
Przesunięcia i spotkania
Wątpliwości i pytania mieszkańców przekazaliśmy urzędnikom. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała nas dzisiaj, że rozpoczęcie remontu przy moście zostało przesunięte na 16 sierpnia, ale również ten termin może jeszcze ulec zmianie. Ważne, że inwestycja rozpocznie się od zamknięcia jedynie ulicy Nowiny i dopiero w późniejszym etapie zamkniety zostanie most. O nowej organizacji ruchu będziemy jeszcze informować.
Inwestycja od strony Straszyna ruszy w zaplanowanym terminie, ale z powodu dużego zainteresowania inwestycją mieszkańcy zostali zaproszeni przez gminę i wykonawcę Skanska na spotkanie w poniedziałek 7 lipca do szkoły podstawowej w Borkowie na godz. 18.00. Więcej informacji na funpagu Gminy Pruszcz Gdański.
Do tematu wrócomy.

Galeria artykułu

 Zmiany terminów inwestycji na ul. Starogardzkiej

Zmiany...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

22:41, 06/08/17

owszem skruty i na przelaj teraz tylko ALLADYN pomoze na latajacym dywanie przez / nad Orunia by sie wydostac..NIE MASAZ DIATLA TO PLAC KARY URZEDOWE...LUB W ZATORACH STOJ..

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń