Rozumiem

Wtorek, 19/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

Sukces orunianki na Mistrzostwach Świata w Kanadzie. "Jesteśmy dumni z naszej Mrówki"

MojaOrunia.pl » Sport » ...

1 dodane: 10:12, 11/06/18

tagi:

23-latka, o której pisaliśmy kilka tygodni temu na naszym portalu, zdobyła piąte miejsce w kategorii juniorek (waga do 47 kg) na Mistrzostwach Świata IPF w Trójboju Siłowym w Calgary.

Jedne z wcześniejszych zawodów, w których brała udział pani Paulina

Fotografia 1 z 1

Informacja o piątym miejscu orunianki ukazała się na profilu facebookowym Trójbój Siłowy - Politechnika Gdańska. "(...) Zawodniczka osiągnęła total 287,5 kg. Jesteśmy dumni z naszej Mrówki, bo bez wątpienia to było największe wyzwanie w jej sportowej karierze i jak widać - spisała się celująco!" - można tam przeczytać.

Paulina Szymanel ma 23 lata i całe życie mieszka na Oruni. Jest drobną kobietą, która mierzy 153 cm wzrostu, a jej waga oscyluje w granicach 45 kg.

Pani Paulina trenuje podnoszenie ciężarów. W październiku 2017 roku wygrała Mistrzostwa Polski w Sosnowcu, w kategorii juniorka do 23 lat i w kategorii wagi poniżej 47 kg. A kilka miesięcy później w marcu tego roku poczas Pucharu Polski wygrała w obu swoich kategoriach.

Kilka tygodni temu na portalu opublikowaliśmy krótką rozmowę z panią Pauliną. Orunianka zorganizowała zbiórkę w internecie. Pieniądze miały pokryć jej wyjazd do Kanady na Mistrzostwa Świata.

Jak się dowiedzieliśmy, pani Paulina zajęła piąte miejsce w Trójboju Siłowym, ale w jednej z kategorii (wyciskanie na ławce) była nawet jeszcze lepsza. W Tej kategorii orunianka zdobyła trzecie miejsce.

Jej rodzina cieszy się z sukcesu. Bratem pani Pauliny jest Krzysztof Szymanel, prezes oruńskiego Salosu. - Jestem bardzo dumny z tego, że mimo wielu przeciwności pojechała na te mistrzostwa i zawalczyła o swoje marzenia. Składam jej wielkie gratulacje - mówi.