Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 27/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zbiornik "Stara Orunia" uroczyście otwarty. Od 11 sierpnia pierwsze zorganizowane wycieczki

 1 dodane: 13:48, 03/08/18

tagi:

Położony nieopodal ulicy Nowiny i tuż obok Parku Oruńskiego XIX-wieczny Zbiornik "Stara Orunia" został dzisiaj uroczyście otwarty. Wiemy, jak zapisać się na zwiedzanie i ile będzie kosztować bilet. Zapraszamy do lektury artykułu.

Zbiornik
Zbiornik "Stara Orunia" uroczyście otwarty. Od 11
Fot. Jacek Gulczewski

Fotografia 1 z 1

Jak pisaliśmy na portalu MojaOrunia.pl, zbiornik "Stara Orunia" został w ostatnich miesiącach wyremontowany, a w jego pobliżu powstały ścieżki, taras widokowy, umieszczono ławki i tolaetę.

Otwarty dzisiaj uroczyście zabytek (na koncie facebookowym MojejOruni jest nasz film z tego wydarzenia) jest uznawany za największy na Pomorzu zbiornik, w którym funkcjonują nietoperze. Jak podawali nam dzisiaj eksperci ze Stowarzyszenia Salamandra, nietoperze przylatują tutaj na zimę, i zdarzało się, że w jednym roku było ich nawet 700.

Ze względu na nietoperze zbiornik "Stara Orunia" będzie otwarty każdego roku w miesiącach od maja do końca sierpnia. W pozostałe miesiące nie będzie można zwiedzać zabytkowych podziemi.

Do zbiornika będzie można wejść tylko z przewodnikiem. Jak podawali nam dzisiaj urzędnicy, już teraz gotowych do pracy jest sześciu przewodników, którzy będą oprowadzać po oruńskim zabytku.

W sierpniu bezpłatne wejście, ale trzeba się zapisać

Pierwsze zorganizowane wycieczki w tym roku rozpoczną się 11 sierpnia. Zbiornik będzie można zwiedzać od poniedzałku do niedzieli (wyłączając środy) w godzinach od 10 do 17. Wejście jednej grupy (maksymalnie 30 osób) potrwa około godziny.

Do końca sierpnia, czyli do czasu kiedy w tym roku trwać będzie zwiedzanie Zbiornika, opłata za wejście wynosi zero złotych. - Zwiedzanie zbiornika "Stara Orunia" będzie bezpłatne - potwierdzili nam dzisiaj przedstawiciele Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizycyjnej. W przyszłym roku zwiedzanie rozpocznie się od maja i być może miasto wprowadzi drobną opłatę. Ale jak zapewniają nas urzędnicy, będzie ona symboliczna.

By wejść do Zbiornika, trzeba będzie zapisać się na wycieczkę z przewodnikiem. Już niedługo na stronie GIWK udostępniony zostanie specjalny formularz, na którym będzie można to zrobić. Nie jest wykluczone, że przynajmniej na początku (czyli od 11 sierpnia) będzie więcej chętnych niż miejsc, należy się więc spieszyć.

Galeria artykułu

Zbiornik "Stara Orunia" uroczyście otwarty. Od 11 sierpnia pierwsze zorganizowane wycieczki

Zbiornik...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

107.167.104.*

09:35, 08/08/18

Niby można zwiedzać ale trzeba się zarejestrować lecz niestety na stronie informacja : każda osoba chętna do uczestnictwa w zwiedzaniu Zbiornika musi zostać zgłoszona indywidualnie (z imienia i nazwiska) za ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.177.*

12:22, 07/08/18

Szkoda że nikt nie pomyślał o osobach na wózkach... wszędzie schody

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

13:42, 04/08/18

z ludnosci miejskiej nikt nie byl na otwarciu..brak komentarzy?? to chyba cos nie tak z otwarciem...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń