Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/12/2018

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego wiaduktu

 1 dodane: 16:44, 20/11/18

tagi:

To jedna z największych inwestycji drogowych w tej części miasta - budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w kolejny etap.

Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego wiaduktu
Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego
Fot. mat DRMG

Fotografia 1 z 1

Prace rozpoczęły się kilka miesięcy, a te kosztujace ponad 140 mln przedsięwzięcie ma być gotowe w lipcu 2019 roku. Dla Biskupiej Górki i okolic oznacza prawdziwą rewolucję - pobliskie ulice, chodniki i drogi dojazdowe są rozkopane, a w rejonie obowiązują objazdy.

Co ważne, wyłania się już konkretny zarys przyszłego nowego wiaduktu na Biskupiej Górce. - Zakończono roboty polegające na betonowaniu fundamentów podpór nowego wiaduktu. Trwają prace związane z betonowaniem filarów wiaduktu - informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha. Powstanie też nowy układ drogowy w rejonie ulic 3 Maja i Augustyńskiego. Zbudowany zostanie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

Wykonawcą jest firma Budimex. Koszt inwestycji oszacowano na 143,6 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie pokryta przez środki unijne.

Galeria artykułu

Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego wiaduktu

Na Biskupiej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

15/10 kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 308 310 311 31...»

15/10 Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota avensis I lub II Sk...»

25/09 NOWOŚĆ! PEWNE I SKUTECZNE FINANSOWANIE DLA FIRM!-warto przec...»

14/08 Szybka i łatwa pożyczka bez stresu (hopkinsonloan@hotmail.c...»

09/08 NOWOŚĆ! Przeczytaj - NAJLEPSZE OFERTY KREDYTÓW DLA FIRM – 1...»

• Wiecej ogłoszeń