Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Oruni powstanie pierwsza w Polsce klasa rugby dla uczniów podstawówki

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 1 dodane: 13:45, 09/03/19

tagi:

We wrześniu 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 56 na ulicy Małomiejskiej wystartuje nowa klasa o profilu rugby. Miejsc jest 20, a uczyć się tutaj będą zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Mistrzowie rugby z Oruni
Mistrzowie rugby z Oruni
Fot. Katarzyna Smolińska

Fotografia 1 z 1

Takiej klasy nie było jeszcze w Polsce. Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej będą tutaj mieć - oprócz standardowych czterech lekcji wuefu - jeszcze sześć lekcji rugby tygodniowo.

Klasy sportowe rugby będą funkcjonować od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej. Teraz trwa nabór do pierwszego rocznika.

Dyrektorka SP nr 56 Celina Stachowicz tłumaczy, że przyczyną powołania nowej klasy były sukcesy młodych oruńskich rugbystów. W grudniu 2018 roku uczniowie jej szkoły zdobyli w swojej kategorii wiekowej tytuł mistrzów Polski.

Nasza rozmówczyni szczególnie chwali nauczyciela szkoły i trenera młodych rugbystów Grzegorza Śliwińskiego, który już wcześniej organizował dla swoich uczniów wiele zajęć właśnie z tej dyscypliny sportu.

Galeria artykułu

Mistrzowie rugby z Oruni

Mistrzowie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.235.231.*

14:28, 17/09/19

Brawo Śliwa!!! :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń