Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 16/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na południu Gdańska ma powstać lodowisko. Miasto ogłasza kolejny przetarg

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 1 dodane: 15:42, 22/05/19

tagi:

Miasto ogłasza kolejny przetarg na opracowanie koncepcji krytego lodowiska, które ma powstać w rejonie planowanej linii tramwajowej Nowa Warszawska i budowanej obecnie Nowej Bulońskiej. O taką inwestycje szczególnie mocno zabiegał jeden z oruniaków.

Na południu Gdańska ma powstać lodowisko. Miasto ogłasza kolejny przetarg
Na południu Gdańska ma powstać lodowisko. Miasto
Fot. flickr.com Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Fotografia 1 z 1

W tej sprawie dyskusje miały miejsce już kilka lat temu. Brał w nich udział również śp. prezydent Paweł Adamowicz. Za budową lodowiska szczególnie mocno loobował Jacek Hołubowski, oruniak i wiceprezes i menedżer klubu łyżwiarskiego SKF Iceskater Gdańsk.

- W Gdańsku taka inwestycja jest po prostu niezbędna. Sama Hala Olivia czy sezonowe lodowisko na Placu Zebrań Ludowych to za mało. Potrzeby są znacznie większe - ocenia w rozmowie z nami.

W zeszłorocznych wyborach Hołubowski był też kandydatem na prezydenta z ramienia ugrupowania Gdańsk Tworzą Mieszkańcy. Podczas drugiej tury wyborów Hołubowski wsparł prezydenta Adamowicza, nie ukrywając że liczy na budowę lodowiska przez miasto.

- Tak naprawdę już wcześniej było wiadomo, że miasto taką inwestycję przeprowadzi. Cieszę się, że plany wciąż są aktualne - komentuje Hołubowski.

Kilka dni temu miasto ogłosiło powtórny przetarg na opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska na Ujeścisku. "Z uwagi na zbyt wysoką ofertę, pierwsze postępowanie zostało unieważnione" - tłumaczą urzędnicy.

Nowe lodowisko ma powstać w rejonie planowanej linii tramwajowej Nowa Warszawska i budowanej obecnie Nowej Bulońskiej. "Kryte lodowisko powstać ma w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Okolica ta dynamicznie się rozwija, w chwili obecnej posiada największą dynamikę wzrostu ludności w mieście, więc wybór lokalizacji był nieprzypadkowy" - piszą urzędnicy.

Do powstania lodowiska droga jednak jest wciąż daleka. Najpierw miasto musi wybrać koncepcję architektoniczno-przestrzenną.

Opcji jest kilka, a jedna z nich zakłada nawet budowę basenu obok lodowiska. Urzędnicy muszą też zdecydować, czy lodowisko będzie miało jedną czy dwie tafle.

Hołubowski ocenia, że budowa lodowiska mogłaby zakończyć się w ciągu dwóch, trzech lat.

Galeria artykułu

Na południu Gdańska ma powstać lodowisko. Miasto ogłasza kolejny przetarg

Na południu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.252.44.*

16:42, 24/05/19

Po co lodowisko. SALOS zniszczony przez kler, Szymanel się wystraszył i uciekł. Na Oruni nie ma klubu piłkarskiego teraz aby grał w PZPN. Radni zajmijcie się sportem na Oruni bo znowu będzie pustynia !!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń