Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Grupa dzieci pomagała przy odnawianiu tablic w tunelu przy ulicy Ubocze

 1 dodane: 15:46, 12/09/19

tagi:

"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeżeli się ją dzieli", "Nie możesz zatrzymać żadnego dnia. Ale możesz go nie stracić" - to niektóre z cytatów, które pojawiły się dzisiaj na tablicach w tunelu pod budynkiem przy ulicy Ubocze 24. Na pomysł wpadła Karolina Felczak, która na co dzień pracuje z oruńskimi dzieciakami.

Grupa dzieci pomagała przy odnawianiu tablic w tunelu przy ulicy Ubocze
Grupa dzieci pomagała przy odnawianiu tablic w
Fot. Karolina Felczak

Fotografia 1 z 1

"Pierwsze koty za płoty! Dziś podczas zajęć wspólnie odnawialiśmy tablice w tunelu przy ulicy Ubocze 24! Najpierw zamalowaliśmy tablice a następnie umieściliśmy na nich pierwsze cytaty!" - taki wpis pojawił się dzisiaj w mediach społecznościowych.

Dotyczył akcji przy ulicy Ubocze 24. Dzisiaj grupa dzieci wraz z pracującą na co dzień w Gościnnej Przystani streetworkerą Karoliną Felczak, odnowiła tablice pod budynkiem na Ubocze 24.

- W ramach zajęć świetlicy pod chmurką wpadlam na pomysł, że fajnie byłoby zagospodarować w ten sposób przestrzen w tunelu. Byłam w Krakowie, gdzie są takie kolorowe schody z cytatami - tłumaczy nam Felczak.

Dzisiaj namalowano wspólnie cztery cytaty, ale docelowo ma ich się tutaj pojawić więcej.

To nie pierwsze działania na Ubocze 24. W okolicy rewitalizowane jest podwórko, a dzieciaki już wcześniej - pod okiem przedstawicieli z Gościnnej Przystani - prowadziły tutaj swoje akcje.

Gdy pisaliśmy o wcześniejszych działaniach, pojawiły się też krytyczne komentarze. Byli tacy, którzy przekonywali, że w tej części Oruni nie warto nic robić i zmieniać, bo wszystko i tak zostanie zdewastowane i zniszczone.

Felczak nie zgadza się z takim podejściem. - Wyciągam oruńskie dzieciaki i młodzież, żeby robić rózne rzeczy razem. Dzięki czemu uczą się dbania o przestrzeń wspólną. Warto próbować.

Galeria artykułu

Grupa dzieci pomagała przy odnawianiu tablic w tunelu przy ulicy Ubocze

Grupa dzieci...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.233.*

21:05, 14/09/19

Super sprawa!- Uczyć i przyswajać mądrość i dobroć innych ludzi Gratulacje Karolino!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń