Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Parkingi na Oruni, ścieżka pieszo-rowerowa na Oruni Górnej. Na jaki ogólnomiejski projekt zagłosujesz?

 1 dodane: 16:33, 19/09/19

tagi:

To już niemalże ostatni dzwonek, by zagłosować w tegorocznym budżecie obywatelskim. Raz jeszcze przypominamy, o jakich przyszłych inwestycjach można tutaj zdecydować. Dziś piszemy o projektach ogólnomiejskich, które dotyczą m.in. Oruni i Oruni Górnej. Ogłoszenie zwycięskich wniosków nastąpi pod koniec września.

Parkingi na Oruni, ścieżka pieszo-rowerowa na Oruni Górnej. Na jaki ogólnomiejski projekt zagłosujesz?
Parkingi na Oruni, ścieżka pieszo-rowerowa na
Fot. mat prasowe UMG

Fotografia 1 z 1

O tegorocznym budżecie obywatelskim pisaliśmy już na portalu. Internetowe głosowanie potrwa do 23 września i to gdańszczanie zdecydują, która z inwestycji doczeka się realizacji w najbliższych latach.

W całym Gdańsku jest ponad 300 projektów dzielnicowych, ale są też i projekty ogólnomiejskie. To takie, które wychodzą poza jedną dzielnicę, a ich koszt z reguły jest dużo wyższy niż dzielnicowych inwestycji.

Tutaj już projekty z Oruni, Lipiec, Św.Wojciecha, ale i np. Oruni Górnej muszą realizować z wnioskami z innych dzielnic. Robi się więc swoisty plebiscyt, gdzie mieszkańcy danej dzielnicy oddają głos na projekt ogólnomiejski, który dotyczą ich rejonu Gdańska.

Problemy z parkowaniem przy Parku Oruńskim

Mieszkańców Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha może zainteresować projekt ogólnomiejski, który dotyczy budowy miejsc postojowych i poprawy chodników przy Parku Oruńskim i zbiorniku Stara Orunia.

"W trosce o Historyczny Park Oruński im.Emilii Hoene przed dewastacją parkujących samochody na jego terenie a zwłaszcza w trosce o bezpieczeństwo odwiedzających Park Oruński oraz dzieci z Przedszkola nr 9, niezbędna jest budowa Tymczasowych Miejsca Postojowych przy ulicy Nowiny i Raduńskiej co przyczyni się do poprawy wizerunku najbliższego otoczenia Parku Oruńskiego i dokończy Rewitalizację tego ważnego miejsca"- czytamy w uzsadnieniu wniosku, który złożyła szefowa Rady Dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce Agnieszka Bartków.

O problemach z parkowaniem wokół Parku Oruńskiego pisaliśmy TUTAJ. Przedstawialiśmy też koncepcję budowy miejsc postojowych na terenie na przeciwko wejscia do Parku, tuż obok Kanału Raduni. Projekt Bartków zakłada właśnie taką inwestycję.

Budowa ścieżki w Parku Oruńskim

Inny z wniosków zakłada budowę ostatniego etapu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Potoku Oruńskiego, która prowadzi do Parku Oruńskiego od strony pętli Łostowice-Świętokrzyska. O budowie kolejnych fragmentów tej ścieżki pisaliśmy TUTAJ.

"Wybudowana ścieżka na całym odcinku zwiększy komfort spacerów i bezpieczeństwo poruszających się tam osób do pięknego Parku Oruńskiego i placu zabaw przy parku. Wybudowanie zwiększy również atrakcyjność poruszania się między dzielnicami jako trasa przelotowa w dobie wprowadzonego roweru elektrycznego MEVO" - pisze autor wniosku radny dzielnicy Orunia Górna Tomasz Kłos.

W sumie projektów ogólnomiejskich jest 28. "Oruńskie" inwestycje rywalizują tutaj m.in. z takimi projektami jak: "Przyśpieszmy tramwaje w Gdańsku!", "Na Lechię przez tunel" i "Uratujmy Wielką Aleję Lipową!".

Urzędnicy deklarują, że ogłoszenie zwycięskich projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych nastąpi pod koniec września.

Głosować w tegorocznym budżecie obywatelskim można TUTAJ.

Galeria artykułu

Parkingi na Oruni, ścieżka pieszo-rowerowa na Oruni Górnej. Na jaki ogólnomiejski projekt zagłosujesz?

Parkingi na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.216.*

14:39, 21/09/19

W tym roku zabrakło dobrych pomysłów więc nie będę głosował

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.72.114.*

02:44, 21/09/19

Ja zagłosowałem na pomnik zdradzonych o świcie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.197.*

15:00, 20/09/19

zakupienie gier planszowych dla "zmęczonych "zyciem i wyrobami alkoholowymi zasiadających przy stoliku szachowym obok pomnika Inki

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

13:44, 20/09/19

Rozbudowa placu zabaw i REMONT CHODNIKÓW ul. Głucha

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.235.231.*

09:15, 20/09/19

Diamencikowy park sensoryczny

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.68.18.*

20:30, 19/09/19

Parkingi 3x przy Parku Oruńskim

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.173.145.*

19:53, 19/09/19

Droga dla rowerów za parkiem

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń