Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyniki budżetu obywatelskiego. W tej części Gdańska całą pulę wziął jeden projekt z Lipiec i Św. Wojciecha

 1 dodane: 12:14, 27/09/19

tagi:

Miasto ogłosiło wyniki tegorocznego głosowania w budżecie obywatelskim. Na Oruni, Lipcach i Św. Wojciecha zostanie zrealizowany jeden projekt, którego koszt oszacowano na 450 tys. zł.

 Wyniki budżetu obywatelskiego. W tej części Gdańska całą pulę wziął jeden projekt z Lipiec i Św. Wojciecha
Wyniki budżetu obywatelskiego. W tej części
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tegorocznym budżecie obywatelskim zagłosowało 53 tysiące mieszkańców Gdańska. Wybrano 70 projektów dzielnicowych. Projekty te zostaną zrealizowane przez miasto w kolejnych latach.

Na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu całą pulę wziął projekt: "Lipce i Św. Wojciech - wymiana nawierzchni dróg".  W głosowaniu projekt zdobył 1901 punktów. Koszt realizacji został oszacowany na 450 tys. zł. To cała suma, jaką w tym roku mieli "do wydania" w budżecie obywatelskim mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha.

W opisie zwycięskiego projektu z Lipiec i Św. Wojciecha czytamy: "Zadanie polega na wymianie fragmentów nawierzchni dróg w części dzielnicy dot. Św.Wojciecha i Lipiec na płyty drogowe ażurowe i brukowiec kamienny z rozbiórek wraz z obrzeżami".

I dalej: "Nawierzchnia od kilkudziesięciu lat nie była wymieniana, a ciężki sprzęt użyty do remontu Kanału Raduni pogorszył ich stan. Istniejąca nawierzchnia jest zdezelowana, płyt drogowych albo jest brak albo są z licznymi ubytkami, wystające z nich pręty stanowią zagrożenie. Wybrane odcinki dróg prowadzą między innymi do Parku Ferberów, Przedszkola nr 24 w Gdańsku, nowo otwartego klubu sąsiedzkiego MAM, a także wielu gospodarstw domowych (...)".

Projekt zakłada prace na ul. Inspektorskiej i na ul. Trakt św. Wojciecha.

 

Galeria artykułu

 Wyniki budżetu obywatelskiego. W tej części Gdańska całą pulę wziął jeden projekt z Lipiec i Św. Wojciecha

Wyniki budżetu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.192.71.*

15:55, 01/10/19

BRAWO !!!!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń