Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gwiazdka na Oruni już 7 grudnia [HARMONOGRAM IMPREZY]

 1 dodane: 18:17, 15/11/19

tagi:

Zgodnie z tradycją na Oruni szykuje się kolejna Gwiazdka. W tym roku zabawa rozpocznie się 7 grudnia (sobota) o godzinie 14:30. Będzie kiermasz świąteczny, występy muzyczne dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli, ulicą przejdzie orszak, a oruniacy wspólnie zaśpiewają kolędy i powitają Mikołajów. Na ulicy Gościnnej rozświetli się choinka. Ogłoszeni zostaną też zwycięzcy konkursu bożonarodzeniowych szopek.

Także i w tym roku na Gościnnej pojawią się Mikołajowie
Także i w tym roku na Gościnnej pojawią się Mikołajowie
Fot. Zbigniew Petrak

Fotografia 1 z 1

Organizatorem Gwiazdki na Oruni jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia (składa się na nie szereg lokalnych organizacji). Imprezę wspiera też lokalna rada dzielnicy i Gdański Archipelag Kultury.

Organizatorzy podali już harmonogram Gwiazdki na Oruni, która w tym roku odbędzie się 7 grudnia (sobota).

14:30 patio Kawiarni Kuźnia, ul. Gościnna 10 – rozpoczęcie imprezy;

14:30 – 16:45 występy muzyczne dzieci i młodzieży z lokalnych szkół i przedszkoli;

14:30 – 17:30 Patio Kawiarni Kuźnia przy ul. Gościnnej 10 – kiermasz świąteczny;

17:00 pokaz – Orszak od Kościoła św. Jana Bosko przy ul. Gościnnej 15 do Kawiarni ”Kuźnia”

17:00 Scena przy ul. Gościnnej – przywitanie i przemówienia honorowych gości, mini koncert kolęd, przybycie Mikołajów, rozświetlenie choinki

18:00 Zakończenie Festynu.

Jak mówią nam organizatorzy, w imprezie udział mają wziąć: prezydent Aleksandra Dulkiewicz i wiceprezydent Piotr Grzelak. W czasie imprezy ulica Gościnna ma być otwarta dla aut. Wyjątkiem będzie krótki moment, gdy na Gościnną przyjadą Mikołajowie i rozświetlona zostanie choinka.

Weź udział w konkursie i stwórz swoją bożonarodzeniową szopkę

Podczas imprezy mają też ogłoszeni zwycięzcy konkursu bożonarodzeniowych szopek. Konkurs organizuje SIL, a nagrody funduje Rada Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

W konkursie będą dwie kategorie wiekowe (dzieci w wieku 6-12 lat i młodzież plus dorośli).

Jak czytamy w regulaminie konkursu: "Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy - szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Oceniane będą: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność, ogólne wrażenia estetyczne".

Termin składania prac - do 4 grudnia 2019 roku. Do tego czasu wykonaną szopkę należy dostarczyć do kościoła przy ulicy Gościnnej (w godzinach od 11 do 15).

Wszystkie szopki będą prezentowane w kościele do 6 stycznia 2020 roku.

Galeria artykułu

Także i w tym roku na Gościnnej pojawią się Mikołajowie

Także i w tym...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń