Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jutro premiera kolejnej oruńskiej gazety. "Ekscytujące opowieści o tradycjach bokserskich na Oruni"

 1 dodane: 10:32, 21/11/19

tagi:

Jest już gotowy kolejny numer bezpłatnej gazety "Wasze historie po oruńsku". Poprzednie trzy edycje cieszyły się wielkim zainteresowaniem, również i teraz powinno być podobnie. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym roku wyjdą dwie kolejne gazety, gdzie historia Oruni stawiana jest na pierwszym miejscu.

1956 rok, Zygmunt Milewski podczas walki na ringu
1956 rok, Zygmunt Milewski podczas walki na ringu
Fot. archiwum Teresy Milewskiej

Fotografia 1 z 1

To już czwarty numer gazety "Wasze historie po oruńsku". Wszystkie wcześniejsze wydania rozchodziły się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, bo w gazetach można było przeczytać wiele ciekawych historii, opartych na wspomnieniach oruniaków.

Były więc m.in. fragmenty o Adrii, Świńskim Rynku, czy słynnej "szóstki" na Oruni. "Retro Orunia" na papierze okazała się strzałem w dziesiątkę.

Jutro (22 listopada) w budynku Stacji Orunia (Dworcowa 9) nastąpi swoista premiera czwartego wydania gazety. "Świeże, pachnące farbą drukarską gazety czekają na Was w piątek, o 18" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

O czym będzie czwarty numer?

Gazeta jest bezpłatna.

Redaktor naczelną "Waszych historii" jest 34-letnia Dorota Dombrowska, która przez wiele lat mieszkała na Oruni. Jutro będzie można ją spotkać na wspomnianej wyżej premierze gazety.

Dziennikarka mówi poralowi MojaOrunia.pl: - Czwarty numer gazety będzie miał osiem stron. W środku będą dwa duże teksty, które dotyczą boksu na Oruni. Jeden z artykułów to wspomnienie na temat boksera Zygmunta Milewskiego, o którym opowiada mi jego żona.

Dombrowską zakoczyło, że boks był tak bardzo popularny na Oruni. - Oprócz formalnych sekcji, na Oruni odbywały się także walki nieformalne. W jakich miejscach? Jednym z takich miejsc w latach 60. był Park Schopenhauera, na tyłach Domu Kultury na Oruni. W gazecie piszemy o tym więcej - mówi.

Jeszcze w grudniu dwa kolejne numery gazety

Jak się dowiedzieliśmy, w grudniu mają pojawić się także kolejne numery "Wasze historie po oruńsku". Piąty numer będzie dotyczył również sportu na Oruni - piłki nożnej i zapasów. Z kolei numer szósty zajmie się historią Oruni (ale nie tylko) z początku XX-wieku.

Pierwsze dwa numery gazety zostały sfinansowane z budżetu Stacji Orunia, która działa w ramach Gdańskiego Archipelagu Kultury. Do trzeciego numeru "dołożyła się" też rada dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Czwarty i dwa kolejne numery sfinansowane zostały z budżetu rady dzielnicy.

Gazetę będzie można odebrać w Stacji Orunia, ale i Gościnnej Przystani. Będzie można też ją przeczytać w bibliotece na ulicy Diamentowej.

Galeria artykułu

1956 rok, Zygmunt Milewski podczas walki na ringu

1956 rok,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń