Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia Górna. Policjanci uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

 1 dodane: 14:16, 25/11/19

tagi:

Dzielnicowi dostali telefon, że w jednej z wiat śmietnikowych na Oruni Górnej leży mężczyzna. Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że nikogo tam nie ma. Funkcjonariusze sprawdzili jednak pobliskie wiaty i na ulicy Krzemowej znaleźli nieprzytomną osobę. Gdyby nie szybka akcja ratownicza, 63-latek zmarłby z wychłodzenia.

Dzielnicowi, którzy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie
Dzielnicowi, którzy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie
Fot. KMP Gdańsk

Fotografia 1 z 1

Znaleziony w wiacie śmietnikowej mężczyzna był skrajnie wyczerpany i wychłodzony. - Z mężczyzną był utrudniony kontakt, kilkukrotnie stracił świadomość. W chwili kiedy dotarli do niego policjanci, mężczyzna potrzebował już pomocy medycznej. Na miejsce natychmiast wezwane zostało pogotowie - relacjonują funkcjonariusze.

Dzielnicowi przykryli 63-latka kocem termicznym i czekali na karetkę. Lekarze podjęli decyzję, że mężczyzna musi natychmiast trafić do szpitala.

Dzielnicowi są chwaleni za to, że zapobiegli wychłodzeniu mężczyzny. Biuro prasowe gdańskiej policji wymienia dzielnicowych z imienia i nazwiska - to sierżant Przemysław Paluchowski i mł. asp. Mirosław Kliczkowski.

Nie bądźmy obojętni

Tej jesieni w Gdańsku nikt jeszcze nie zmarł z wychłodzenia, informują nas policjanci. Funkcjonariusze proszą wszystkich, by nie być obojętnym i informować odpowiednie służby w sytuacji, gdy na dworze śpi człowiek.

- Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie - apelują policjanci.

Informacje o osobach bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych można przekazywać do: Samodzielnego Referatu Reintegracji MOPR w Gdańsku ul. Wolności 16, tel. 58/522 38 20 (poniedziałek, wtorek, czwartek MOPR czynny w godz. od 7.30 do 15.30, w środy w godz. od 8 do 17, w piątki w godz. od 7.30 do 14.30.), Straży Miejskiej w Gdańsku, tel. alarmowy 986.

Galeria artykułu

Dzielnicowi, którzy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

Dzielnicowi,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń