Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niedzielny wieczór z tańcem, muzyką i teatrem.

 1 dodane: 15:38, 26/11/19

tagi:

W najbliższą niedzielę, 1 grudnia, teatr tańca Living Space Theatre pokaże w Stacji Orunia GAK spektakl "Kaj Dzias", inspirowany kulturą romską.

Fragment spektakl KAJ DZIAS, Living Space Theatre
Fragment spektakl KAJ DZIAS, Living Space Theatre
Fot. LivingSpaceTheatre

Fotografia 1 z 1


Spektakl KAJ DZIAS Living Space Theatre prezentowany jest w ramach projektu "Polska Sieć Tańca", organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Można zobaczyć go w niedzielę o 18ej w Stacji Orunia GAK.
To inspirowany kulturą romską barwny kolaż muzyki (granej na żywo!) pieśni i tańca. Dla widza jest niezwykłą szansą do poznania innego świata. Obok perspektywy ukazania kultury romskiej – ich pieśni, tańca, języka, energii, poczucia wspólnoty, pojawia sie wątek „hejtu” i nietolerancji wobec mniejszości narodowych.

Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z cyganologiem Adamem Bartoszem z Muzeum Okręgowego w Tarnowie. “Kaj Dzias” otrzymał nominację na najlepszy spektakl teatru offowego w konkursie The Best OFF 2018.
Podobno u Romów ciągle gra muzyka, nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze. Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania. “Kaj Dzias” Living Space Theatre to opowieść z różnych perspektyw. Trochę magiczna, a zarazem dobitnie dosłowna; mądra, zrozumiała i poruszająca. O Cyganach? O ludziach? Zapraszamy na barwny kolaż muzyki (granej na żywo!) pieśni i tańca.

Czas trwania: 50 min. Grupa wiekowa: młodzież i dorośli.
Bilety: 15 zł/ 20 zł

Informacje: anna@gak.gda.pl tel. 58 306 66 76 w. 37
--------------------------------------------------------------------------------
Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

Galeria artykułu

Fragment spektakl KAJ DZIAS, Living Space Theatre

Fragment...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń