Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 05/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jak uspokoić ruch na ulicy Nowiny? Po spotkaniu z mieszkańcami urzędnicy opracowują koncepcje

 1 dodane: 17:38, 26/11/19

tagi:

Mieszkańcy Nowiny chcą, by miasto uspokoiło ruch na ich ulicy. - Tu nie jest bezpiecznie, kierowcy jeżdżą jak szaleni - przekonują. W tej sprawie odbyła się nawet wizja lokalna z urzędnikami, a magistrat ma teraz opracować kilka koncepcji. Nie wszystkie rozwiązania mogą przypaść do gustu oruniakom.

Jak uspokoić ruch na ulicy Nowiny? Po spotkaniu z mieszkańcami urzędnicy opracowują koncepcje
Jak uspokoić ruch na ulicy Nowiny? Po spotkaniu z
Fot. Agnieszka Bartków

Fotografia 1 z 1

Już kilka miesięcy temu na spotkaniu z prezydent Dulkiewicz mieszkańcy ulicy Nowiny postulowali, że w tej części Oruni miasto musi uspokoić ruch. Jak przekonywali, wielu kierowców wybiera ich ulicę jako swoisty skrót i sposób na ominięcie zakorkowanego Traktu św. Wojciecha. Przynajmniej niektórzy kierowcy znacznie przekraczają tutaj prędkość.

W sprawie ulicy Nowiny odbyła się ostatnio wizja lokalna z mieszkańcami ulicy Nowiny. Pojawiło się kilka osób, które wskazywały na różne rozwiązania, m.in. wprowadzenie jednokierunkowości (przynajmniej na niektórych odcinkach) na ul. Raduńskiej, a nawet Nowiny.

Teraz urzędnicy muszą na bazie tych informacji przygotować odpowiednie koncepcje. Jedna z nich dotyczy wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Nowiny i Raduńskiej.

- Po opracowaniu koncepcji zmian w organizacji ruchu zostaną one przekazane uczestnikom spotkania, w tym Radzie Dzielnicy, a w dalszej kolejności propozycje zostaną wspólnie omówione na Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego - mówi portalowi MojaOrunia Sylwia Betlej, kierownik Referatu ds. Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic.

Pomysł wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na Nowiny nie znajdzie jednak wielu fanów w radzie dzielnicy.

Szefowa rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce", która również była na wspomnianym wyżej spotkaniu, mówi portalowi MojaOrunia: - Jako Rada Dzielnicy poprosiliśmy, aby nie były to tylko warianty ruchu jednokierunkowego ale np.: parkowania naprzemiennego. Uporządkowanie organizacji ruchu na tych drogach (Nowiny, Raduńska od Starogardzkiej aż do Małomiejskiej) ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców. Ale również powinno uporządkować kwestie bezmyślnego parkowania na styku tych ulic tj. na wysokości Parku Oruńskiego.

Kwestia uporządkowania ruchu na ulicy Nowiny nie jest jeszcze przesądzona, ale jak mówią nam urzędnicy, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni złoży do Komisji ds. bezpieczeństwa wniosek o ułożenie dwóch progów zwalniających na ul. Nowiny i jednego na Raduńskiej. Wcześniej jednak na ulicy muszą zostać wykonane stosowne pomiary natężeń i prędkości.

Już teraz jednak są mieszkańcy Oruni, którzy są przekonani, że wynik takich badań będzie jednoznaczny. Jedna z orunianek mówi nam: - Wystarczy stać chwilę na ulicy Nowiny, by zobaczyć, że niektórzy kierowcy jeżdżą tutaj jak szaleni. Do tego dochodzi brak chodników, kiepska widoczność, naprawdę o nieszczęście jes tutaj nietrudno.

Galeria artykułu

Jak uspokoić ruch na ulicy Nowiny? Po spotkaniu z mieszkańcami urzędnicy opracowują koncepcje

Jak uspokoić...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.235.231.*

10:56, 29/11/19

Nie prawda. Ruch jest na ul. Nowiny jak na obwodnicy zwłaszcza w godzinnach porannego i popołudniowego szczytu, który trwa do wieczora. Nie ma przejść dla pieszych, samochody śmigają w Kampinoską jak na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.144.67.*

16:25, 27/11/19

Kłamstwo... Ludzie, po pierwsze. Stańcie chociaż raz na parę minut i popatrzcie ilu pieszych porusza się po chodnikach... Niewiele. Co tu da jedno kierunkowość nie wiem. Fakt,że zdaży się czasem że jakiś pajac z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.173.145.*

19:47, 26/11/19

A może zróbcie więcej dróg a nie tylko domy budujecie. Korki coraz dłuższe się robią nie długo to nie będzie można dojechać do domu. Trzeba kombinować i jeździć polnymi drogami.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.23.*

19:36, 26/11/19

Korekta świateł na skrzyżowaniu Sandomierska-Trakt też by zmniejszyła ruch na Raduńskiej. Korek zawsze jest od Sandomierskiej do Gościnnej... Więc omijają Trakt - Raduńską.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.23.*

19:31, 26/11/19

Niestety po wyasfaltowaniu Kampinowskiej - przy ogródkach- Nowiny stały się "szybkim skrótem"....BARDZO SZYBKIM skrótem! Z Kampinowskiej NAKAZ jazdy w LEWO do ul. Starogardzkiej i po problemie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.243.*

19:17, 26/11/19

Ale konkretnie jakie rozwiązania problemu?! Dla Mnie bez fotoradarów się nie obejdzie!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.33.*

19:09, 26/11/19

Może by tak odrazu zająć się ulica żuławska? Kierowcy również zrobili sobie skrót, aby ominąć wiecznie zamknięte szlabany przy Dworcowej, jadą do przejazdu na lipcach, a prędkość jest kosmiczna! Przy mijance z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.202.*

19:06, 26/11/19

Przez Nowiny i Raduńską nie można przejść na drugą stronę. Nawet jak stoję na jezdni by ktoś się zatrzymał to i tak muszę odczekać aż wszyscy przyjadą bo nawet nikt nie zwolni. Co niektórzy mają niczym obwodnicą ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń