Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 05/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto odpowiada nam ws. Parku Oruńskiego

 1 dodane: 08:33, 27/11/19

tagi:

Kilka dni temu opisaliśmy, jak kierowcy - mimo zakazu - wjeżdżają przez bramę do Parku Oruńskiego i parkują nawet na trawnikach. Teraz głos wreszcie zabiera miasto.

Miasto odpowiada nam ws. Parku Oruńskiego
Miasto odpowiada nam ws. Parku Oruńskiego
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O problemie w Parku Oruńskim pisaliśmy tutaj. W skrócie: Miasto wydało miliony złotych na rewaloryzację Parku Oruńskiego, który teraz (przynajmniej w okolicach przedszkola) rozjeżdżany jest przez kierowców.

Po naszym tekście dostaliśmy komentarz urzędników.

Miasto nie chce zamknąć bramy do Parku Oruńskiego. Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni tłumaczy, że jest to "radykalne działanie", które może spowodować: protest rodziców, blokowanie ulicy Nowiny i Raduńskiej, a także "zagrożenie bezpieczeństwa".

- Obecnie na wjeździe do parku przy placu zabaw jest problem zastawiania i manewrowania autami, a zamknięcie głównej bramy zwiększy ten problem - przekonuje.

Kiljan podkreśla jednak, że miasto podjęło już kilka działań. Urzędniczka wylicza m.in. ustawienie tutaj trzech znaków zakazu wjazdu, montaż palików na trawnikach Parku i ustawienie kamieni od strony amfiteatru.

Miasto zapowiada podjęcie kolejnych działań. We współpracy z lokalną radą dzielnicy ma powstać niewielki parking od strony kanału (najwcześniej stanie się to w 2020 roku).

Ponadto - jak pisaliśmy wczoraj - na ulicy Nowiny i Raduńskiej ma zostać zmieniona organizacja ruchu - a urzędnicy wciąż myślą nad koncepcją.

Kiljan podkreśla jednak, że jeżeli wszystkie te działania nie przyniosą rezultatu, a kierowcy wciąż będą wjeżdżać od strony przedszkola do Parku, miasto zamknie bramę do Parku Oruńskiego.

Galeria artykułu

Miasto odpowiada nam ws. Parku Oruńskiego

Miasto...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

79.186.68.*

22:43, 27/11/19

Ulica jednokierunkowa to zdecydowanie zły pomysł

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.248.*

15:44, 27/11/19

Przy takim natężeniu a tym bardziej gdy są imprezy w Parku ulica powinna być jednokierunkowa i nie byli by problemu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń