Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Starogardzką dotrzemy do granicy Gdańska. Kolejna część drogi wojewódzkiej jest już w lepszym stanie

 1 dodane: 17:22, 19/12/19

tagi:

Kończy się remont drogi wojewódzkiej nr 222 (jej częścią jest ulica Starogardzka) na odcinku Gdańsk - Starogard Gdański. Inwestycja obejmowała 6 odcinków drogi o łącznej długości ok. 28 km.

Jeden z wyremontowanych odcinków drogi wojewódzkiej 222
Jeden z wyremontowanych odcinków drogi wojewódzkiej 222
Fot. mat prasowe urząd marszałkowski

Fotografia 1 z 1

W ostatnim czasie sporo na lepsze zmieniło się na ulicy Starogardzkiej. Najważniejszą zmianą była tutaj budowa mostu (na skrzyżowaniu z Traktem św. Wojciecha), ale również i kolejne odcinki Starogardzkiej doczekały się drogowców. Dość wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu na wielu obszarach Starogardzkiej nie było nawet chodnika.

Co z tym skrzyżowaniem?

Niektórzy kierowcy zwracają jednak uwagę, że do poprawki wciąż jest skrzyżowanie z ulicą Niepołomicką - brak oświetlenia i odpowiedniego oznakowania daje się tutaj we znaki. W tej sprawie kilka miesięcy temu interpelacje do miasta wysłała radna PiS Joanna Cabaj.

W odpowiedzi wiceprezydent Piotr Grzelak informował, że trwa procedura dotycząca uzgadniania dokumentacji technicznej na budowę ronda turbinowego, właśnie na tym skrzyżowaniu. Na ten moment nie ma jednak informacji, kiedy taka inwestycja mogłaby się rozpocząć.

Wielkie zmiany poza Gdańskiem

Ulica Starogardzka to jednak tylko fragment blisko 70. kilometrowej drogi wojewódzkiej nr 222, którą z Gdańska dojedziemy do Skórcza. I właśnie poza Gdańskiem trwały ostatnio największe remonty i modernizacje.

Projekt „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański” realizowany był na terenie powiatów: gdańskiego i starogardzkiego, w gminach Gdańsk, Pruszcz Gdański, Trąbki Wielkie, Skarszewy, Starogard Gdański. Wartość inestycji przekroczyła 100 mln zł.

Przedsięwzięcie obejmowało sześć odcinków drogi o łącznej długości ok. 28 km. W ramach projektu została poszerzona i wzmocniona jezdnia drogi wojewódzkiej nr 222, skorygowane zostały łuki pionowe i poziome. Przebudowane zostały skrzyżowania, miejscowo wybudowano ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe.

Pojawiły się przejścia dla pieszych z azylami, wyspy spowalniające na wjazdach do miejscowości, zatoki autobusowe oraz bariery i balustrady w miejscach wymagających dodatkowego zabezpieczenia. Wykonano oznakowanie poziome, ustawiono nowe znaki pionowe oraz wybudowano oświetlenie w niektórych miejscowościach. W trakcie inwestycji przebudowano most w Kleszczewie oraz wybudowano kilka przepustów i przejść dla małych zwierząt i płazów.

Jutro w urzędzie gminy Trąbki ma odbyć się uroczyste spotkanie połączone z odbiorem robót. Weźmie w nim udział m.in. marszałek Mieczysław Struk.

Galeria artykułu

Jeden z wyremontowanych odcinków drogi wojewódzkiej 222

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.17.*

20:21, 21/12/19

Szkoda tylko, że od Traktu ul Starogardzka to wielka dziura i tragedia...No ale może niedługo i tam dotrą drogowcy...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń