Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

12 stycznia kolejny finał WOŚP. Dwa sztaby na Oruni

 1 dodane: 15:53, 02/01/20

tagi:

60 wolontariuszy (o 5 więcej niż przed rokiem) ze sztabu przy ulicy Małomiejskiej kwestować będzie na rzecz WOŚP. Zbiórka odbędzie się także w placówce na Smoleńskiej.

W poprzednich latach uczniowie ze sztabu przy Małomiejskiej kwestowali w centrum Gdańska
W poprzednich latach uczniowie ze sztabu przy Małomiejskiej kwestowali w centrum Gdańska
Fot. zdjęcie udostępnione przez Karolinę Mielewską

Fotografia 1 z 1

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz 28. W Gdańsku funkcjonować będzie 12 sztabów, a na ulice wyjdzie około 1200 wolontariuszy.

Zmieni się adres głównego sztabu WOŚP w Gdańsku. Już nie Zbrojownia, teraz najwięcej będzie działo się w budynku Europejskiego Centrum Solidarności. I w jego okolicach, gdzie zaplanowano szereg koncertów.

WOŚP 2020. Kto zagra w Gdańsku?

12 stycznia (niedziela) na scenie w Gdańsku wystąpią: Organek, Voo Voo i Ritmo Bloco, Kombi, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Zuzia Jabłońska, Sound’n’Grace, Audiofeels, Natalia Capelik-Muianga, Pectus oraz Lipali. Wszystko wystartuje o godzinie 16, a zabawa potrwa kilka godzin.

Około godziny 19:20 rozpocznie się fragment koncertu, nawiązujący do prezydenta Adamowicza. Jak co roku, w trakcie finału WOŚP o godz. 20:00 wysłane zostanie „Światełko do nieba”. Już wcześniej udział w tym wydarzeniu zapowiedziała Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Adamowiczu.

Upamiętnią prezydenta Adamowicza

W poprzednich edycjach WOŚP w mieście kwestowano zawsze pod hasłem: "Gdańsk dla orkiestry". W 2020 r. motywem przewodnim będzie inne zdanie: "Gdańsk dzieli się dobrem". To nawiązanie do słów prezydenta Pawła Adamowicza, które wygłosił podczas ostatniego w swoim życiu wystąpienia. Miało one miejsce podczas gdańskiego finału WOŚP. Chwilę później został on śmiertelnie ugodzony nożem. Prezydent Adamowicz zmarł następnego dnia w szpitalu.

Sztaby także na Oruni

Tradycyjnie już dwa sztaby funkcjonować będą na Oruni. Najwięcej będzie działo się w sztabie w szkole przy ulicy Małomiejskiej. - W tym roku mamy 60 wolontariuszy i 12 opiekunów. Kwestować będziemy na Oruni, Oruni Górnej, Chełmie i Ujeścisku. Nasi wolontariusze pojawią się też w Operze Bałtyckiej - mówi portalowi MojaOrunia.pl Karolina Mielewska, szefowa oruńskiego sztabu WOŚP i nauczycielka ZKPiG nr 5.

Sztab w budynku szkoły na Małomiejskiej funkcjonować będzie już od godziny 9. Każdy będzie mógł tutaj wejść i wrzucić pieniądze do puszki WOŚP.

W zeszłym roku w sztabie na Małomiejskiej zebrano 26 tys. zł. - Mam nadzieję, że i w tym roku pobijemy rekord, a pieniędzy będzie jeszcze więcej - dopowiada Mielewska.

Kolejnym oruńskim akcentem WOŚP będzie kwestowanie w szkole na ulicy Smoleńskiej. Tam uczniowie i nauczyciele organizują kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zasili konto Orkiestry. Jak mówią nam przedstawiciele sztabu na Smoleńskiej, w zeszłym roku w podobnej akcji udało się zebrać około tysiąca złotych.

Galeria artykułu

W poprzednich latach uczniowie ze sztabu przy Małomiejskiej kwestowali w centrum Gdańska

W poprzednich...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń