Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wielka awaria wodociągu, zalany fragment Traktu. Nie wiadomo, ile potrwa naprawa

 1 dodane: 16:58, 09/01/20

tagi:

Dziś po południu na Trakcie św. Wojciecha (w pobliżu wiaduktu Biskupia Górka) doszło do awarii wodociągu. Woda zalała fragment ulicy i m.in. pobliską stację benzynową. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Dopiero jutro robotnikom uda się dotrzeć do uszkodzonego wodociągu.

 Wielka awaria wodociągu, zalany fragment Traktu. Nie wiadomo, ile potrwa naprawa
Wielka awaria wodociągu, zalany fragment Traktu.
Fot. Karolina Felczak

Fotografia 1 z 1

"W związku z rozszczelnieniem wodociągu i gwałtownym wylewem wody, który miał dziś miejsce na Trakcie św. Wojciecha, służby techniczne oraz wykonawca wiaduktu Biskupia Górka dokonały wygrodzenia drogi. Jezdnia została zwężona na odcinku ok. 100 metrów na wysokości stacji BP w kierunku Pruszcza Gdańskiego" - czytamy w komunikacie wysłanym przez Saur Neptun Gdańsk.

Na Trakcie św. Wojciecha (w okolicy wiaduktu przy Biskupiej Górce) wciąż mają miejsce utrudnienia. Jutro rano mają rozpocząć się tutaj prace ziemne - robotnicy chcą dotrzeć do uszkodzonego wodociągu. Po usunięciu awarii konieczne też będzie odtworzenie fragmentu podmytej jezdni.

Na ten moment urzędnicy nie podają przyczyny awarii. - Więcej będziemy wiedzieć jutro, kiedy dotrzemy do uszkodzonego wodociągu - mówi nam jeden z przedstawicieli magistratu.

 

"Uszkodzony dziś wodociąg to tzw. wodociąg przesyłowy o średnicy 500 mm. Wyłączenie jego fragmentu z eksploatacji nie spowodowało pozbawień w dostawach wody do okolicznych budynków mieszkalnych i przemysłowych" - informują w cytowanym wyżej komunikacie urzędnicy.

Galeria artykułu

 Wielka awaria wodociągu, zalany fragment Traktu. Nie wiadomo, ile potrwa naprawa

Wielka awaria...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

00:12, 12/01/20

brawo!!! jeszcze nie zbudowano ulicy, wielkie opoznienie to na dodatek urwisko po powodzi... tak sie buduje w gdansku... a jutro rura z gazu wybuchnie..

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń