Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce. Co z pieszymi i rowerzystami?

 1 dodane: 10:00, 11/01/20

tagi:

Trwa budowa nowego wiaduktu na Biskupiej Górce, ale nowa inwestycja nie dotyczy tylko kierowców. Urzędnicy mówią nam o planowanych rozwiązaniach dla pieszych i rowerzystów.

Po nowym wiadukcie jeżdżą już auta
Po nowym wiadukcie jeżdżą już auta
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce trwa już kilkanaście miesięcy. W ramach inwestycji stary wiadukt ma zostać kompletnie rozebrany. Obecnie obie części starego wiaduktu zostały już zsunięte. W styczniu prace koncentrować się będą na rozkuwaniu i rozkruszaniu zsuniętej części starego wiaduktu.

Zastąpić go mają dwa wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha.  Pierwszy z wiaduktów nad torami kolejowymi jest już gotowy, a kierowcy mogą już tędy jeździć.

- Nowa nitka wiaduktu ma zostać udostępniona dla ruchu  w czwartym kwartale 2020 roku – mówią nam przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Cała inwestycja, która kosztuje ponad 140 mln zł, zakłada też budowę nowego układu drogowego w rejonie ulic 3 Maja i Augustyńskiego i budowę parkingu wielopoziomowego przy ul. Okopowej.

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce ma ulżyć kierowcom, ale inwestycja dotyczy także pieszych i rowerzystów.

Zadaliśmy magistratowi kilka pytań. W imieniu DRMG odpowiedziała nam Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej.

Jak będzie wyglądało przejście piesze pod wiaduktem (między Zaroślakiem, a Urzędem Wojewódzkim)?

Jedyne przejście piesze pod wiaduktem będzie odbywać się chodnikiem wzdłuż ul Nowe Podwale Główne. Założenie jest jednak takie, by piesi między Zaroślakiem a Urzędem Wojewódzkim poruszali się po nowym wiadukcie.  Idąc z Zaroślaka, na wysokości mostku nad Radunią powstanie przejście dla pieszych wraz z sygnalizacja świetlną. Następnie będzie można dojść chodnikiem do skrzyżowania z ul. Toruńską, bądź zejść po schodach na wysokości CKU (ul. Augustyńskiego) i dojść do Urzędu Wojewódzkiego.

Czy przewiduje się ruch pieszy i rowerowy na wiadukcie, czy jedynie wzdłuż kanału Raduni?

Na wiadukcie przewidywany jest ruch pieszy i rowerowy. Docelowo na  wybudowanej i oddanej do użytkowania nitce wiaduktu, ruch będzie się odbywał wspólnie (ciąg pieszo-rowerowy). Natomiast na nowej nitce powstanie oddzielna droga rowerowa i chodnik.

Jak długo ścieżka pieszo-rowerowa (techniczna) na wale Kanału będzie niedostępna dla mieszkańców w związku z budową wiaduktu?

Zgodnie z zapisem umowy, ścieżka będzie niedostępna do momentu zakończenia prac związanych z budową mostu nad kanałem Radunia i murów oporowych. Planowany koniec budowy mostu nad Radunią to czwarty kwartał 2020 roku.

Galeria artykułu

Po nowym wiadukcie jeżdżą już auta

Po nowym...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.45.*

09:40, 12/01/20

Aż żal komentować takiego wywiadu... Przecież wy się dowiedzieliście tego co wszyscy wiedzą jeszcze z przed rozpoczęcia budowy... Trzeba było zapytać innych spraw, na przykład kiedy zamierzają przywrócić ruch na ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń