Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mini boisko i mała górka saneczkowa. Zmiany na Związkowej i Gościnnej

 1 dodane: 07:38, 11/02/20

tagi:

Miasto ogłosiło dwa przetargi na zagospodarowanie skwerów przy Związkowej i Gościnnej. Jeszcze w tym roku w ramach rewitalizacji Oruni ma powstać m.in. małe boisko do piłki nożnej i mini górka saneczkowa.

Mini boisko i mała górka saneczkowa. Zmiany na Związkowej i Gościnnej
Mini boisko i mała górka saneczkowa. Zmiany na
Fot. BRG

Fotografia 1 z 1

Inwestycje odbywają się w ramach rewitalizacji Oruni. W sprawie zagospodarowania skwerów przy Związkowej i Gościnnej wypowiedzieli się też okoliczni mieszkańcy.

Podczas konsultacji projektant wysłuchał wiele krytycznych uwag od oruniaków. Urzędnicy zapewniają nas, że sporo wniosków mieszkańców zostało uwzględnionych. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska nie dysponuje tutaj jednak żadną wizualizacją ostatecznego projektu.

Na skwerze przy Związkowej ma powstać mini boisko do piłki nożnej i siłownia napowietrzna. "Zaplanowano montaż dwóch stołów do gier w szachy i chińczyka, ławek i stojaków rowerowych. Na terenie skweru przy ul. Związkowej przebudowana zostanie także nawierzchnia placu zabaw, pojawi się także nowa roślinność. Ponadto zaplanowano montaż oświetlenia oraz monitoringu" - czytamy w opisie projektu.

Z kolei na skwerze przy Gościnnej ma powstać deptak, miejsce do grillowania, ławki, parking dla rowerów i mini górka saneczkowa.

Miasto rozpisało przetarg na obie inwestycje, a oferty poznamy 10 marca. Prace na obu skwerach mają zakończyć się pod koniec 2020 roku.

Jak czytamy na stronie Biura Rozwoju Gdańska: "Na terenach, o których mowa, przed wojną mieścił się cmentarz ewangelicki pw. Świętego Jerzego. Nekropolię dzieliła na dwie części linia kolejowa – starsza część znajdowała się przy ul. Gościnnej, nowsza – przy ul. Związkowej. Cmentarz został zlikwidowany w 1957 r. Na fragmencie działki następnie powstała przychodnia oraz pawilony handlowe, na pozostałej zaplanowano park. Obecnie o istnieniu przedwojennej nekropolii przypomina tablica umieszczona na terenie przy ul. Gościnnej".

Galeria artykułu

Mini boisko i mała górka saneczkowa. Zmiany na Związkowej i Gościnnej

Mini boisko i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

03:05, 25/02/20

polacy i oruniacy nie dorosli do takich luxusow...zniszcza to w 3 miesiace!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.85.*

20:59, 11/02/20

na uboczu zrobili górkę saneczkową. Zamiast śniegu psie kupy przez cały rok

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.70.103.*

13:41, 11/02/20

Ja proponuję skocznię mamucią w parku

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.235.231.*

13:20, 11/02/20

po pierwsze nie ma śniegu, po drugie w Parku Oruńskim górek od groma. Inna kwestia jest taka że przy rewitalizacji parku i budowie placu zabaw jakiś .ebil decydent wszędzie gdzie sensowna górka zaprojektował ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.77.*

11:39, 11/02/20

po co górka saneczkowa jak u nas śniegu nie ma ? pieni adze wydane na marne

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.212.*

09:47, 11/02/20

A co z nową pętlą autobusową dla linii 113 i 210? Miała powstać za hotelem Zatoka...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń