Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niewielka inwestycja, która poprawi los kierowców południowego Gdańska

 1 dodane: 16:08, 04/03/20

tagi:

W pierwszej połowie marca ogłoszony zostanie przetarg na budowę prawoskrętu z al. Havla w kierunku centrum. To ważna inwestycja np. dla kierowców z Ujeściska. Choć nie tylko dla nich.

Wizualizacja przyszłych zmian
Wizualizacja przyszłych zmian
Fot. Grafikę przygotował portal gdanskpoludnie.pl

Fotografia 1 z 1

Każdy, kto rano (i nie tylko) próbował wydostać się aleją Havla (lub Wilanowską) z południowego Gdańska wie, że na tej oddanej kilka lat temu drodze wąskim gardłem jest m.in. wyjazd na Armię Krajową w kierunku centrum. Sprawa jest znana na tyle, że gdy w budżecie obywatelskim pojawił się pomysł budowy drugiego prawoskrętu z Havla w kierunku centrum, zyskał on kilka tysięcy głosów. Wystarczająco dużo, by projekt zwyciężył i by urzędnicy musieli go zrealizować.

A to właśnie się dzieje. - W pierwszej połowie marca zostanie ogłoszony przetarg na budowę prawoskrętu z al. Havla w kierunku centrum - informują urzędnicy.  Później zostanie wyłoniony wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa. Magistrat obiecuje, że prace powinny potrwać maksymalnie cztery miesiące.

Inwestycja, oprócz budowy drugiego pasa, obejmuje swoim zakresem również przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Galeria artykułu

Wizualizacja przyszłych zmian

Wizualizacja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń