Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 29/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rewitalizacja oruńskiego Ratusza zbyt droga? Urzędnicy uspokajają: znajdziemy pieniądze

 1 dodane: 17:02, 05/03/20

tagi:

Otwarto oferty w przetargu na przebudowę budynku dawnego Ratusza przy ul. Gościnnej. Problem w tym, że nawet najniższa z nich i tak o blisko milion złotych przekracza kwotę, którą na ten cel zarezerwowało miasto. W rozmowie z portalem MojaOrunia.pl urzędnicy uspokajają, że pieniądze się znajdą. Przewidują też, że już za kilka miesięcy inwestycja się rozpocznie.

Tak ma wyglądać dawny ratusz po przebudowie
Tak ma wyglądać dawny ratusz po przebudowie
Fot. gdansk.pl/ wizualizacja: Kremer graf

Fotografia 1 z 1

Do Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska wpłynęło sześć ofert na przebudowę oruńskiego Ratusza. Najniższa z nich opiewa na kwotę 5 mln 843 tys. zł.

Kłopot w tym, że miasto przygotowało na przebudowę Ratusza 5 mln zł. Urzędnicy będą więc musieli dołożyć pieniądze, chyba że wycofają się z inwestycji.

Przedstawiciele Biura Rozwoju Gdańska zapewniają jednak, że przebudowa dawnego ratusza (później był tutaj komisariat) będzie kontynuowana, a pieniądze się znajdą. Będzie o tym decydowała specjalna komisja w Gdańsku. Dostaliśmy zapewnienie, że BRG na pewno zawnioskuje, by przyznać tutaj dodatkowe środki. W takiej sytuacji przetarg zostanie rozstrzygnięty, a później zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku przebudowa na ulicy Gościnnej sie rozpocznie - podkreśla Ewa Pielak z Biura Rozwoju Gdańska.

Jak już pisaliśmy, budynek dawnego ratusza zostanie wyremontowany i przebudowany (pojawi się np. winda). W tym miejscu swoją siedzibę mieć będzie m.in. nowoczesna biblioteka. Będzie tutaj również urzędować lokalna rada dzielnicy.

Na budynku zostanie zamontowany podświetlany szyld „Ratusz Oruński”. - Obiekt będzie również monitorowany. Teren wokół gmachu zostanie zagospodarowany. Pojawią się nowe ławki i stojaki na rowery - informują urzędnicy.

Galeria artykułu

Tak ma wyglądać dawny ratusz po przebudowie

Tak ma wyglądać...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.147.96.*

14:00, 23/03/20

Można postawić parkometry dookoła parku i się uzbiera.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń