Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koronawirus. Szkoły w Polsce zamknięte na dwa tygodnie

 1 dodane: 11:54, 11/03/20

tagi:

Decyzją rządu od jutra zostaną zamknięte wszystkie szkoły, żłobki, przedszkola. Od poniedziałku nie ma być w nich już żadnych zajęć. Ta swoista kwarantanna związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ma potrwać dwa tygodnie.

Koronawirus. Szkoły w Polsce zamknięte na dwa tygodnie
Koronawirus. Szkoły w Polsce zamknięte na dwa
Fot. Bartłomiej Borowczak/gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

W Gdańsku decyzja dotyczy ok. 75 tys. uczniów w 114 szkołach różnego typu. Zamkniętych będzie także 13 publicznych żłobków, 62 przedszkola publiczne, 224 przedszkola prywatne i inne placówki niepubliczne dla dzieci i młodzieży.

Również na Oruni zostają zamknięte wszystkie placówki.

Na dzisiejszej konferencji minister zdrowia podkreślał, że nie są to ferie czy czas wolny dla młodzieży. - To jest czas kwarantanny w domach. Nie możemy popełnić błędu, do jakiego doszło we Włoszech, gdzie młodzież poszła na dyskoteki, do klubów, na spotkania towarzyskie.

- Zdajemy sobie sprawę, że trudno z dnia na dzień znaleźć opiekę dla najmłodszych dzieci, dlatego szkoły i przedszkola będą pełnić do piątku funkcję opiekuńczą. Nauczyciele zapewnią opiekę, ale nie będą prowadzić zajęć. Uzgodniliśmy, że w przypadku szkół specjalnych zajęcia nie będą zawieszane - informuje Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej. - Ta decyzja nie wpływa na razie na terminarz bieżącego roku szkolnego, nie niesie na razie innych skutków - dodawał.

Wprowadzona kilka dni temu specustawa przewiduje dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni, do dzieci do lat 8. W tym przypadku nie jest wymagane zwolnienie lekarskie, a złożenie oświadczenia u swojego pracodawcy.

Dzisiaj przedstawiciele basenu na Smoleńskiej poinformowali, że zostaje on zamknięty do 25 marca.

Więcej informacji wkrótce.

Galeria artykułu

Koronawirus. Szkoły w Polsce zamknięte na dwa tygodnie

Koronawirus....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń