Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 09/08/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Klub Filmowy Kosmos wraca… online! Dziś o 18:00 rozmawiamy o filmie „Nazywam się cukinia”

Klub Filmowy Kosmos wraca… choć na razie tylko online. Dopóki inicjatywa nie będzie mogła bezpiecznie powrócić do budynku Sceny Muzycznej GAK w Parku Oruńskim, będzie organizowana w filmowej grupie Klubu. W każdy piątek o 18:00 odbędzie się tam wirtualna dyskusja o jednym z filmowych dzieł, którego tytuł zostanie podany na grupie w środę. Widzowie klubu będą mieli więc 3 dni na obejrzenie produkcji. Dziś oglądamy francusko-szwajcarską animację „Nazywam się cukinia”. Film trwa godzinę, więc wszyscy chętni jeszcze zdążą! Zapraszamy do oglądania i wspólnego komentowania.

Dziś o 18:00 dyskusja o filmie ,,Nazywam się cukinia
Dziś o 18:00 dyskusja o filmie ,,Nazywam się cukinia"
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 2

Jak będzie funkcjonować na razie Klub Filmowy Kosmos, który mieszkańcy Oruni znają z piątkowych spotkań w Scenie Muzycznej GAK? Będzie on działał w wirtualnej grupie w serwisie Facebook, do której można dołączyć [TUTAJ]. W każdą środę w godzinach popołudniowych prowadzący Klub – studenci filmoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim: Weronika Orzechowska, Mikołaj Lewalski i Wojciech Zejda, zaproponują film, który będzie odnosić się do jednego z trzech cykli, które omawiane są w stacjonarnym KF Kosmos. Dla przypomnienia, są to: cykl Galaktyka-klasyka, prezentujący kino, które powinien znać każdy, Gatunkowa Supernowa, podczas którego będzie można obejrzeć filmy wyróżniające się konwencją, tematyką lub gatunkiem oraz opowiadający o różnych okresach życia człowieka Cykl życia gwiazdy.

Eksperci nie narzucą, gdzie i kiedy należy obejrzeć film, jednak dadzą wskazówki, gdzie będzie można zobaczyć go legalnie i za darmo. Przy okazji podania tytułu, wirtualni prelegenci przedstawią także pierwsze informacje dotyczące produkcji filmu, reżysera czy występujących w nim aktorów. W piątek o 18:00 Weronika, Wojtek lub Mikołaj dodadzą na grupę kolejny post z nową garścią ciekawostek na temat prezentowanego filmu. Tym samym przedstawią analizę dotyczącą głównych ścieżek interpretacyjnych filmu. W komentarzach pod tym postem rozpoczną dyskusję, będąc dostępnymi przez najbliższą godzinę.

Film, który zostanie omówiony podczas dzisiejszego wirtualnego spotkania klubu to „Nazywam się cukinia”. Jest to historia dziesięcioletniego chłopca, który po niespodziewanej śmierci mamy trafia do domu dziecka. W tym miejscu mieszkają inne dzieci w jego wieku i choć początkowo chłopiec ma problemy z adaptacją, to stopniowo znajduje przyjaciół. Wśród nich znajduje się sympatyczny policjant Rajmund, który towarzyszy chłopcu od początku jego smutnej przygody. W 2017 roku film był kandydatem Szwajcarii do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Akademii Prasowej (Satelity) i Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej (Cezary).

Film bezpłatnie można obejrzeć [TUTAJ]. Przypominamy też, że [TUTAJ] można dołączyć do grupy Klubu, gdzie o godzinie 18:00 rozpocznie się dyskusja online. Zapraszamy!

Galeria artykułu

Dziś o 18:00 dyskusja o filmie ,,Nazywam się cukinia"

Dziś o 18:00...

Plakat filmu ,,Nazywam się cukinia"

Plakat filmu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/07 Masz ochotę na niegrzeczne darmowe nudesy z nieznajomymi ? T...»

• Wiecej ogłoszeń