Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Klub Młodych „Wataha” z Oruni zbiera na wymarzone wakacje. Sprawdź, jak możesz pomóc

 1 dodane: 15:17, 01/06/20

tagi:

Kup maseczkę bądź podrzuć puszki i wspomóż młodych! Co roku oruński Klub Młodych "Wataha" wyjeżdża na tygodniowy spływ kajakowy, organizowany przez ludzi z Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań”.

Jeden z poprzednich wyjazdów klubu Wataha
Jeden z poprzednich wyjazdów klubu Wataha
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

W tym roku spływ odbędzie się w dniach 22.07-28.07.

- Będziemy płynęli rzeką Brda. Wyjazd na spływ to niesamowita przygoda, okazja do poznania ciekawych osób, oderwania się od codzienności i przeżycia nowych przygód. Każdy dzień jest inny, codziennie śpimy w namiotach w nowym miejscu, sami gotujemy na ognisku, pływamy w rzece, łowimy ryby - mówią przedstawiciele Domu Sąsiedzkiego "Gościnna Przystań.

To właśnie w Gościnnej Przystani od lat funkcjonuje Klub Młodych "Wataha", który skupia kilkanaście osób z Oruni. W wakacje dzieciaki jadą na tradycyjny spływ kajakowy. A wcześniej (to już taka tradycja) zbierają pieniądze na opłacenie wyjazdu. W tym roku jest tak samo.

Na opłacenie spływu kajakowego dla kilkunastu osób potrzeba około 10 tysięcy złotych.

- Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, której jesteśmy ogromnie wdzięczni dofinansowała spływ w kwocie 5 tysięcy złotych. Nieco pieniędzy dołożą też rodziny uczestników z Klubu Młodych. Niestety wciąż brakuje nam środków by opłacić całą kwotę - mówi portalowi MojaOrunia Karolina Felczak, koordynator i wychowawca w Klubie Młodych "Wataha".

Młodzi i wychowawcy z Gościnnej Przystani wpadli na pomysł szycia i sprzedawania maseczek. - Głównie chodzi nam też o to, by to młodzież sama się zaangażowała. By młodzi zebrali jak najwięcej pieniędzy, by solidnie zapracowali na swoje wakacje - wyjaśnia Felczak.

Kolejnym pomysłem jest zbieranie puszek. - Ponownie przed Domem Sąsiedzkim postawiliśmy dużą beczkę, do której zbieramy puszki. Młodzi wspólnie z wychowawcami zbierają także puszki samodzielnie. Jeżeli uda nam się pojechać na spływ kajakowy, na pewno będzie to także wielka zasługa każdego, kto zechce się przyczynić do zrealizowania wakacyjnego wyjazdu dla młodzieży z Gdańskiej Oruni - podkreśla nasza rozmówczyni.

 

 

Maseczki kosztują 13 zł. Można je kupić każdego dnia w Gościnnej Przystani (Gościnna 14).

Maseczki można też zamówić do domu. Kontakt: 785-20-837 (Karolina Felczak).

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziesz TUTAJ.

Galeria artykułu

Jeden z poprzednich wyjazdów klubu Wataha

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń