Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Atak na Starogardzkiej. Kobieta pisze o "próbie morderstwa", sprawę bada policja

 1 dodane: 13:33, 22/07/20

tagi:

Policjanci badają sprawę ataku, do którego miało dojść w połowie lipca na ulicy Starogardzkiej. - Sprawca miał grozić kobiecie pozbawieniem życia i przytrzymywać ją siłą. Kobieta wyrwała się i zdołała uciec - relacjonują policjanci.

Atak na Starogardzkiej. Kobieta pisze o
Atak na Starogardzkiej. Kobieta pisze o "próbie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Najpierw informacja pojawiła się na forum mojeosiedle.pl. Jedna z internautek twierdziła, że 15 lipca została zaatakowana na ulicy Starogardzkiej przez mężczyznę w w wieku około 30-40 lat.

Kobieta przekonywała, że była to "próba morderstwa". Historia wywołała poruszenie, a informację z linkiem do forum zaczęli nam wysyłać również czytelnicy portalu MojaOrunia.pl, którzy prosili o sprawdzenie, czy taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce.

W rozmowie z portalem MojaOrunia.pl rzecznik gdańskiej policji Karina Kamińska potwierdza, że 15 lipca tuż po godzinie 7 do komisariatu na Oruni przyszła kobieta, która powiedziała policjantom, że około dwóch godzin temu została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę.

- Sprawca miał grozić kobiecie pozbawieniem życia i przytrzymywać ją siłą. Kobieta wyrwała się i zdołała uciec - relacjonuje Kamińska.

Policjanci zabezpieczyli miejsce ataku (kobieta relacjonuje, że było to w połowie drogi między przystankami Maćkowy - Dom Pomocy Społecznej). Nasi czytelnicy informowali nas o policyjnych taśmach właśnie w tym rejonie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też zapisy z kamer. Na ten moment nie ma jednak informacji, by ktoś został zatrzymany w tej sprawie.

Postępowanie nadzoruje prokuratura w Gdańsku. - Sprawa prowadzona jest w kierunku kierowania gróźb pozbawienia życia oraz uszkodzenia ciała. W zależności od dalszych ustaleń kwalifikacja prawna może ulec zmianie - informuje Kamińska.

I apeluje: - Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia lub wiedzą kim jest mężczyzna poszukiwany przez policjantów proszony jest o kontakt z Komisariatu Policji I w Gdańsku, ul. Platynowa 6F. Nr tel. dyżurnego: 47 741-67-22 adres e-mail: komendant.kp1@gd.policja.gov.pl.

- Policjanci zapewniają anonimowość - zapewnia funkcjonariuszka.

Galeria artykułu

Atak na Starogardzkiej. Kobieta pisze o "próbie morderstwa", sprawę bada policja

Atak na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń