Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 26/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe przejścia dla pieszych i przejazd przez tory. Do miasta wpłynęło pięć ofert

 1 dodane: 17:11, 29/07/20

tagi:

Na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę trzech przejść dla pieszych (Sandomierska, Dworcowa, Niegowska) przez tory i przejazdu bezkolizyjnego (między Dworcową a Niegowską) miasto zabezpieczyło w budżecie ponad 1,1 mln zł. Dziś otwarto oferty w przetargu, a większość firm chce więcej pieniędzy za stworzenie takiej dokumentacji.

Nowe przejścia dla pieszych i przejazd przez tory. Do miasta wpłynęło pięć ofert
Nowe przejścia dla pieszych i przejazd przez tory.
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

Jak już pisaliśmy na portalu MojaOrunia.pl, miasto już od kilkunastu miesięcy deklaruje budowę przejść dla pieszych (na wysokości Sandomierskiej, Dworcowej, Niegowskiej). Ponadto bezkolizyjny przejazd dla aut ma powstać też w rejonie między Dworcową a Niegowską (najprawdopodobniej w okolicach Ukośnej).

Najpierw jednak musi powstać stosowna dokumentacja projektowa. A tę stworzy wybrany przez miasto wykonawca. - Dzisiaj poznaliśmy oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej - informują gdańscy urzędnicy.

Pięć firm, jedna łapie się w "finansowe widełki" miasta

Do przetargu zgłosiło się pięć firm.

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A – 949 560 zł

Mosty Gdańsk Sp. z o.o. – 1 665 420 zł

PBW INŻYNIERIA Sp. z o.o. – 1 943 400 zł

Konsorcjum, Lider: Pracownia Projektów MID – 1 197 159 zł

Europrojekt Gdańsk S.A. – 2 846 653, 76 zł

Sumy pieniędzy oznaczają tutaj, ile każda z firm liczy sobie za wykonanie wspomnianej wyżej dokumentacji projektowej. To może być kłopot, bo miasto na opracowanie dokumentacji zabezpieczyło w budżecie kwotę: 1 153 092 zł. Widać więc, że tylko jedna z powyższych firm "łapie się" w takie finansowe widełki.

Miasto niedługo ma wybrać wykonawcę. - Prace projektowe mają potrwać do połowy 2021 roku - informują przedstawiciele magistratu.

Pytania do magistratu

Dokumentacja to jedno, ale później trzeba będzie znaleźć finansowanie dla tych inwestycji. Gdańscy urzędnicy chcą, by projekty te były współfinansowane z Unii Europejskiej, ale także oczekuje tutaj pomocy od PKP.

Na ten moment wiemy tylko, że rozmowy z kolejową spółką trwają, ale nie ma tutaj żadnych nowych deklaracji. Wciąż nie wiadomo więc, kiedy inwestycje się rozpoczną. Na ten moment nie wiadomo też, jak konkretne przejścia i przejazd będą się prezentować. Kolejne pytanie: czy w ramach tworzenia projektów odbędą się jeszcze konsultacje z mieszkańcami? O wszystko zapytamy urzędników. Do tematu wrócimy.

- Nowe tunele i przejazdy mają zastąpić istniejące kolizyjne przejazdy w poziomie torów. Zamiast nich mieszkańcy mają zyskać trzy bezpieczne przejścia podziemne pod torami wraz z dojściem do przystanków SKM i PKP - informują przedstawiciele magistratu.

Pierwszy tunel dla pieszych powstanie w ciągu ul. Sandomierskiej. Kolejny - w ciągu Dworcowej i Smętnej. - Będzie on w przyszłości stanowił dojście na przystanek PKP Gdańsk - Orunia. Z kolei do stacji PKP Gdańsk – Lipce prowadziło będzie podziemne przejście dla pieszych w ciągu ul. Niegowskiej - informują urzędnicy.

Galeria artykułu

Nowe przejścia dla pieszych i przejazd przez tory. Do miasta wpłynęło pięć ofert

Nowe przejścia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.216.*

19:52, 05/08/20

Zgadzam się z przedmówcą

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.135.*

19:07, 03/08/20

Jeszcze nie tak dawno Pani prezydent i magistrat mówili że projekt będzie gotowy do końca 2020.Poza tym jak mają wybudować tylko jeden przejazd a zlikwidować 2(3) to lepiej niech zostanie jak jest teraz.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń