Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nocne zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka. Dojazd na Orunię utrudniony

 1 dodane: 13:54, 30/07/20

tagi:

W nocy z czwartku na piątek (30 na 31 lipca) i z piątku na sobotę (31 lipca na 1 sierpnia) nie będzie możliwości jazdy po wiadukcie Biskupia Górka. Jadący z centrum w kierunku Oruni kierowcy będą musieli nadrobić nieco kilometrów. Urzędnicy mówią o objazdach aż do alei Havla.

Nocne zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka. Dojazd na Orunię utrudniony
Nocne zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka. Dojazd
Fot. mat DRMG

Fotografia 1 z 1

"Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w godzinach 22 – 5. Sugerowany objazd poprowadzony będzie al. Armii Krajowej, al. Havla i ul. Małomiejską" - informują urzędnicy.

Przedstawiciele magistratu podkreślają, że zamknięcie wiaduktu wiąże się z pracami realizowanymi na obiekcie.

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce trwa już kilkanaście miesięcy. W ramach inwestycji stary wiadukt został kompletnie rozebrany. Zastąpić go mają dwa wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Pierwszy z wiaduktów nad torami kolejowymi jest już gotowy od miesięcy, a kierowcy mogą już tędy jeździć. Drugi z nich jest właśnie w budowie.

Obok wiaduktu powstaje też nowy, czteropiętrowy parking kubaturowy o łącznej powierzchni ponad 87 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja obejmuje też przebudowę pobliskiego układu drogowego. Obecnie trwają roboty drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Augustyńskiego z ul. Rzeźnicką oraz w rejonie skrzyżowania ul. Toruńskiej z ul. Okopową i ul. Św. Trójcy.

Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2021 roku.

Galeria artykułu

Nocne zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka. Dojazd na Orunię utrudniony

Nocne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń