Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Chodnik i lepsze dojście na przystanek. Na Przebiśniegowej to bardzo ważna inwestycja

 3 dodane: 16:51, 13/08/20

tagi:

Mieszkańcy, piesi i kierowcy nie mają tu lekko. Na tej uliczce ledwo mieszczą się dwa auta obok siebie. Teraz za sprawą rady dzielnicy z Ujeściska i Łostowic w rejonie ulicy Przebiśniegowej powstaje chodnik i przejście do pobliskiego przystanku. - Będzie bezpieczniej - mówią radni.

Chodnik i lepsze dojście na przystanek. Na Przebiśniegowej to bardzo ważna inwestycja
Chodnik i lepsze dojście na przystanek. Na
Fot. fb Piotr Lachowski/foto p. Anna

Fotografia 1 z 3

Ulicę Przebiśniegową zna wielu kierowców, którzy na co dzień poruszają się po południowych dzielnicach Gdańska. Łączy ulicę Niepołomicką z Wielkopolską. Dla niektórych stanowi skrót, dla innych to codzienna droga do domu czy pracy.

Przebiśniegowa jest bardzo wąska. Ledwo mieszczą się tutaj dwa auta obok siebie. Najgorzej mają okoliczni mieszkańcy, auta niemalże wjeżdżają im do domów. Ale i piesi nie mają lekko. Po jednej stronie chodnik jest zniszczony, po drugiej - na krótkim odcinku - po prostu go nie ma. Teraz to się zmieni.

W pobliżu jest też szkoła i są przystanki autobusowe. Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice Piotr Lachowski mówi portalowi MojaOrunia.pl, że rodzice uczniów, ale i nauczyciele i dyrekcja szkoły niejednokrotnie zwracali uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa wokół placówki.

- Spotykaliśmy się jeszcze przed ostatecznym ustaleniem, na co w tym roku przeznaczymy nasz budżet. Rozmowy z rodzicami i dyrekcją były dla nas ważne. Postanowiliśmy przeznaczyć konkretne pieniądze na kilka inwestycji. Właśnie po to, by poprawić w okolicy bezpieczeństwo - mówi.

Rada zdecydowało się przeznaczyć 35 tysięcy złotych na budowę chodnika i przejścia przy ulicy Przebiśniegowej. Ulica nie zrobi się przez to szersza dla aut, ale jak podkreślają radni, będzie bezpieczniejsze dojście do przystanku autobusowego na Niepołomickiej. I piesi będą tu mieli odrobinę łatwiej.

Z budżetu Rady Ujeścisko-Łostowice sfinansowano też uliczne "garby" na pobliskiej Pienińskiej i poprawiono oświetlenie przejścia. Przy pobliskim zbiorniku retencyjnym pojawiły się też nowe nasadzenia.

W okolicy (za sprawą miasta, ale i deweloperów) remontowano ostatnio spory odcinek ulicy Niepołomickiej. Radni dzielnicy z Ujeściska-Łostowic chcą jednak, by także i na skrzyżowaniu Niepołomickiej i Kampinoskiej zrobiło się bardziej bezpiecznie. Zwracają uwagę, że miejsce to jest potencjalnie niebezpieczne zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tej sprawie były już spotkania z policją i gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni. Powstały też koncepcje rozwiązań. Opiszemy je pokrótce w kolejnym artykule.

Galeria artykułu

Chodnik i lepsze dojście na przystanek. Na Przebiśniegowej to bardzo ważna inwestycja

Chodnik i...

Chodnik i lepsze dojście na przystanek. Na Przebiśniegowej to bardzo ważna inwestycja

Chodnik i...

Chodnik i lepsze dojście na przystanek. Na Przebiśniegowej to bardzo ważna inwestycja

Chodnik i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń