Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 30/11/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowa kładka nad Kanałem Raduni już otwarta

 1 dodane: 10:19, 15/08/20

tagi:

Nowa kładka położona jest na wysokości Parku Ferberów. Jak informują urzędnicy, w tym tygodniu obiekt został udostępniony dla ruchu. O jej budowę mocno zabiegali okoliczni mieszkańcy.

Nowa kładka nad Kanałem Raduni już otwarta
Nowa kładka nad Kanałem Raduni już otwarta
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

Nowa kładka nad Kanałem Raduni leży nieopodal wejścia do Parku Ferberów i niedaleko zabytkowego Dworu Ferberów na Lipcach.

Kładka ma około 15 metrów długości i jest szeroka na ponad dwa metry. Barierki nawiązują styslistyką do pobliskiego Dworu Ferberów. Ich fragmenty były wykonywane ręcznie. Wykonawcą prac jest firma Saferoad Kabex z Gdańska. Koszt inwestycji wyniósł niecałe 179 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Jak podają urzędnicy, kładkę zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego.

O budowę kładki mocno zabiegali m.in. mieszkańcy Lipiec.  - Kładka ułatwi dostanie się mieszkańcom tej części dzielnicy do przystanków autobusowych, a rowerzystom i pieszym do Parku Ferberów. Chcemy promować Park, który łączy nas z Górnym Tarasem - mówiła nam kilka tygodni temu Marta Węsek-Wiktorska, mieszkanka Lipiec.

Galeria artykułu

Nowa kładka nad Kanałem Raduni już otwarta

Nowa kładka nad...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń