Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przyjdź i posklejaj historię Oruni. Archiwalne zdjęcia będą w cenie

 1 dodane: 08:17, 21/09/20

tagi:

Najpierw spotkanie na temat historii dzielnicy, później dwa warsztaty, na które trzeba się zapisać. To właśnie tam mają powstać unikatowe kolaże i pocztówki z archiwalnych fotografii Gdańska i domowych archiwów. Projekt nosi nazwę: "Gdańsk moje miejsce. Tworzymy kolaże. Sklejamy historię".

Przyjdź i posklejaj historię Oruni. Archiwalne zdjęcia będą w cenie
Przyjdź i posklejaj historię Oruni. Archiwalne
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wszystko zacznie się 30 września. O godzinie 18 w Gościnnej Przystani rozpocznie się wykład na temat historii dzielnicy.

Spotkanie poprowadzi Michał Ślubowski, absolwent Wydziału Historycznego UG, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie, a także twórca strony Gedanarium, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców. Wstęp jest bezpłatny.

28 października w Gościnnej Przystani odbędzie się 1 warsztat, 25 listopada - drugi. To właśnie na tych spotkaniach inicjatorzy projektu i mieszkańcy tworzyć będą wspólnie kolaże z archiwalnych zdjęć Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha.

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (mail: e.patyk@gfis.pl).

Warto przynieść jak najwięcej starych zdjęć dzielnicy, na przykład ze swoich archiwów domowych. Zajęcia poprowadzi Sylwia Biernacka, trenerka i tutorka.

W grudniu odbędzie się też wystawa stworzonych prac. Od 8 do grudnia prace.

Organizatorem projektu są: Fundacja Machina Zmian i Gościnna Przystań.

Galeria artykułu

Przyjdź i posklejaj historię Oruni. Archiwalne zdjęcia będą w cenie

Przyjdź i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń