Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 16. Kadra na kwarantannie, zdalne nauczanie

 1 dodane: 09:36, 05/10/20

tagi:

U dwóch nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 16 wykryto koronawirusa. Kadra trafiła na kwarantannę. Jak potwierdza w rozmowie z nami wiceprezydent Piotr Kowalczuk, klasy 4-8 funkcjonują teraz w systemie zdalnym. Istnieje możliwość, że także młodsi uczniowie "Szesnastki" będą mieli lekcje w domu, a cała placówka zostanie zamknięta.

Informację potwierdził nam wiceprezydent Piotr Kowalczuk
Informację potwierdził nam wiceprezydent Piotr Kowalczuk
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Już w weekend do rodziców dzieci, które uczą się w Szkole Podstawowej nr 16, trafiła informacja, że w placówce wykryto koronawirusa. I że dzieci będą miały lekcje w domach, w systemie nauki zdalnej.

Informację potwierdza nam wiceprezydent Piotr Kowalczuk. - Najpierw koronawirusa wykryto u jednego z nauczycieli, później okazało się, że zakażony jest kolejny pracownik szkoły.

Kadra SP nr 16 trafiła na kwarantannę. Dyrektorka placówki, o czym mówi nam Kowalczuk, złożyła pismo do pomorskiego sanepidu, by klasy 0-3 i 4-8 miały lekcje w systemie zdalnym. - Na ten moment wiem, że klasy 4-8 w Szkole Podstawowej nr 16 będą miały lekcje zdalne. Nie wiem, jeszcze co z klasami 0-3 - mówi nam Kowalczuk.

Jeżeli okaże się, że także i klasy 0-3 będą uczyć się zdalnie, w szkole nie będą odbywać się żadne lekcje. Placówka najprawdopodobniej zostanie otwarta ponownie w październiku - wszystko zależy od tego, jak ognisko zakażeń związanych z SP nr 16 będzie się rozwijać.

Jak informuje nas wiceprezydent, w Gdańsku 13 placówek edukacyjnych z powodu koronawirusa działa na zasadzie hybrydowej. Oznacza to, że część klas uczy się w domu, a inne klasy - w szkole.

Galeria artykułu

Informację potwierdził nam wiceprezydent Piotr Kowalczuk

Informację...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.27.*

15:42, 07/10/20

Do poprzednich "komentatorów"... Szkoła jak każda inna, dyrektorka już za to "pęka" - est chora. Nikomu nie życzę choróbska, więc przestańcie wstawiać durne komentarze. To nie szkoły wina, że sanepid/rzad ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

78.46.218.*

19:00, 06/10/20

Hehehe wychodzą rady i spotkania boczkiem... no to Orunia zmieni siebie Covidunia... Dyrektor szkoły powinien pęknąć za to

zgloś naruszenie
awatar

gosc

51.15.41.*

15:48, 06/10/20

Już wiem dlaczego Pani dyrektor Tak kichala w szkole

zgloś naruszenie
awatar

gosc

51.15.41.*

15:46, 06/10/20

To dlatego Pani dyrektor w czwartek biegała jak kot z pecherzem

zgloś naruszenie
awatar

gosc

51.15.41.*

15:43, 06/10/20

PS Narażone to pedagog i dyrektor szkoły... Więc sami widzicie co to za szkoła A ten artykuł powinien zostać zmodyfikowany

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń