Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na pół gwizdka

 4 dodane: 18:23, 07/10/20

tagi:

Ten odcinek ulicy Kampinoskiej był w tak kiepskim stanie, że w mieście mówiło się nawet o likwidacji pobliskiego przystanku autobusowego. Mieszkańcy (z pomocą radnego miasta) wywalczyli jednak remont, choć niektórzy obecne prace w tej części południowego Gdańska nazywają "remontem".

Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na pół gwizdka
Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na
Fot. Przemysław Kluz

Fotografia 1 z 4

Kampinoska to ulica, którą z ulicy Nowiny można dojechać do południowych dzielnic Gdańska. Nic dziwnego więc, że dla wielu kierowców stanowi ona alernatywę np. dla zakorkowanej w godzinach szczytu Małomiejskiej i Świętokrzyskiej. O Kampinoskiej pisaliśmy już wiele lat temu.

Wtedy sytuacja przedstawiała się w naprawdę opłakanym stanie. Były tutaj dwa duże problemy. Po pierwsze, jadący od strony Nowiny kierowcy w pewnym momencie wjeżdżali na polną, pełną dziur drogę, która szczególnie gdy mocniej popadało stawała się niemal nieprzejezdna. Drugi kłopot pojawiał się dalej, w okolicy osiedla Moja Marzenie. Kierowca mijał pętlę autobusową i wjeżdżał na drogę z płytami betonowymi typu IOMB. Odcinek do Niepołomickiej to była prawdziwa droga przez mękę - zdarzało się, że z płyt wystawały niewielkie pręty, a dziury były tak duże, że jadące powyżej 20 km/h auta mogły stracić zawieszenie.

Kilka lat temu miasto wyremontowało pierwszy odcinek (bliżej ulicy Nowiny, obok działek), ale ten bliżej ulicy Niepołomickiej wciąż stanowi duży problem. Droga jest tutaj w tak opłakanym stanie, że w mieście mówiło się nawet o likwidacji pobliskiego przystanku autobusowego. Wychodzono z założenia, że taniej jest zlikwidować przystanek niż wydawać pieniądze na naprawy miejskich autobusów.

Temat monitoruje Rada Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe, a niedawno interpelacje w tej sprawie napisał radny miasta Mateusz Skarbek. "W mojej opinii przystanek autobusowy Kampinoska powinien pozostać w dotychczasowym miejscu, a nawierzchnia na pętli powinna doczekać się w końcu pilnego remontu. Podobnego zdania jest przytłaczająca większość mieszkańców" - napisał.

Patrząc na odpowiedź miasta, można odnieść wrażenie, że radnego nie potraktowano poważnie. Urzędnicy odpisali, że ulica Kampinoska wpisana jest do programu modernizacji ulic, ale w piśmie nie było żadnych szczegółów. Przewodniczący Rady Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe Przemysław Haluk zwraca uwagę, że podobne odpowiedzi w sprawie Kampinoskiej mieszkańcy otrzymywali od lat.

Temat dotarł jednak do wiceprezydenta Piotra Borawskiego, który pod koniec września ogłosił, że przystanek nie zostanie zlikwidowany, a odcinek ulicy Kampinoskiej (między ulicą Srebrną a pętlą autobusową) zostanie naprawiany.

Tak też się stało. Prace się rozpoczęły.

"Szkoda, że będzie to tylko "facelifting" - wymiana zużytych płyt i ułożenie "nowych" płyt drogowych, teoretycznie mniej zużytych" - komentuje na prowadzonym przez siebie profilu Haluk.

I dodaje: "Zazdrościmy mieszkańcom Oruni Górnej wyremontowanej ostatnio ulicy Uranowej. Wymieniono tam nawierzchnię asfaltową na nową. Powstały nowe chodniki i parkingi dla samochodów. Niestety Kampinoska od prawie dwudziestu lat nie może doczekać się porządnego remontu. Łatane są jedynie dziury i wyciągane są wystające pręty".

Warto przypomnieć, że jeszcze dłużej na jakiekolwiek prace czekali mieszkańcy ulicy Głuchej. Ten fragment Oruni został wyremontowany po 20 latach.

Galeria artykułu

Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na pół gwizdka

Ta ulica to od...

Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na pół gwizdka

Ta ulica to od...

Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na pół gwizdka

Ta ulica to od...

Ta ulica to od lat udręka dla kierowców. Remont na pół gwizdka

Ta ulica to od...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.168.*

08:09, 09/10/20

nowiny nowiny jak przejechać ulica gdy pozastawiane jej części przez kierowcow parkujących przy parku lub niechcacacych wjechc z lenistwa na poseje patrz szczególnie piątek sobota niedziele lub swieta brak ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.28.*

20:46, 08/10/20

No to teraz na ul. Nowiny będzie jeszcze "przyjemniej". Na ul Nowiny jest tylko jedno przejście dla pieszych - przy parku , ruch jak na Trakcie Św. Wojciecha. Przez wyasfaltowanie Kampinowskiej nie ma jak ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń