Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Silny wiatr na Pomorzu. Miasto tymczasowo zamyka Park Oruński

 1 dodane: 07:47, 14/10/20

tagi:

Ze względu na silny wiatr (w porywach ma osiągać prędkość 95 km/h) zamknięto dzisiaj w Gdańsku cmentarze komunalne, Park Oliwski i Park Oruński.

Silny wiatr na Pomorzu. Miasto tymczasowo zamyka Park Oruński
Silny wiatr na Pomorzu. Miasto tymczasowo zamyka
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

"Od wtorku warunki atmosferyczne panujące na Pomorzu są bardzo trudne. Porywistym wiatrom towarzyszą intensywne opady deszczu. W związku z tym Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamyka cmentarze komunalne, Park Oliwski oraz Oruński i apeluje do mieszkańców Gdańska, z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, o rezygnację z odwiedzin na cmentarzach komunalnych" - informują dzisiaj gdańscy urzędnicy.

Jak informują synoptycy, na Pomorzu przewidywane są dzisiaj porywy wiatru dochodzące do 95 km/h. Już teraz strażacy mają pełne roboty. Dzisiejszej nocy zanotowali 226 interwencji, które dotyczyły m.in. powalonych drzew i usuwania konarów z jezdni.

W Gdańsku takich interwencji było ponad 30. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku. Intensywne opady deszczu i silny wiatr wystąpią też w strefie brzegowej - w Gdańsku i powiecie gdańskim.

Taka pogoda utrzyma się dzisiaj do wieczora. Najprawdopodobniej jutro zakaz wstępu do gdańskich parków zostanie zniesiony.

Galeria artykułu

Silny wiatr na Pomorzu. Miasto tymczasowo zamyka Park Oruński

Silny wiatr na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń