Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 08/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ta niewielka inwestycja poprawi los kierowców południowego Gdańska. Do końca roku prawoskręt ma być gotowy

 1 dodane: 16:10, 29/10/20

tagi:

Do końca roku powstanie prawoskręt z al. Havla w kierunku Centrum. To ważna inwestycja, która pozwoli nieco odkorkować ważne skrzyżowanie na południu Gdańska.

Ta niewielka inwestycja poprawi los kierowców południowego Gdańska. Do końca roku prawoskręt ma być gotowy
Ta niewielka inwestycja poprawi los kierowców
Fot. Grafikę przygotował portal gdanskpoludnie.pl

Fotografia 1 z 1

O tej inwestycji pisaliśmy już w tym roku, gdy został ogłoszony na nią przetarg. Prawoskręt z alei Havla w kierunku centrum będzie kosztował blisko milion złotych, a inwestycja zostanie zrealizowana dzięki zaangażowaniu ludzi w budżecie obywatelskim.

Każdy, kto rano (i nie tylko) próbował wydostać się aleją Havla (lub Wilanowską) z południowego Gdańska wie, że na tej oddanej kilka lat temu drodze wąskim gardłem jest m.in. wyjazd na Armię Krajową w kierunku centrum.

Obecnie są tam trzy pasy. Dwa do jazdy prosto - w kierunku Łostowickiej i jeden do skrętu w prawo - w kierunku centrum. Problem w tym, że jest tam również przystanek autobusowy i gdy autobus stara się ponownie włączyć do ruchu (by pojechać w kierunku Łostowickiej) blokuje pas do skrętu w prawo.

Teraz to się zmieni. Nowa inwestycja zakłada budowę drugiego pasa w prawo (za przystankiem autobusowym). Inwestycja, oprócz budowy drugiego pasa, obejmuje swoim zakresem również przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Jak informują urzędnicy prawoskręt ma powstać do końca tego roku.

Galeria artykułu

Ta niewielka inwestycja poprawi los kierowców południowego Gdańska. Do końca roku prawoskręt ma być gotowy

Ta niewielka...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.186.*

21:26, 29/10/20

tam prawoskret tam nowa droga i sa pieniądze na to chciarz przejazdy kolejowe były w pierwszej kolejności od powodzi wiadomo było o inwestycjach kolejowych i na nowe prwoskrety i drogi sa pieniądze a na tunele ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń