Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 01/12/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niektóre są na granicy zamknięcia. Wspierajmy lokalne restauracje i kawiarnie

 1 dodane: 18:39, 05/11/20

tagi:

Dziś piszemy o lokalnych restauracjach, pizzeriach, kawiarniach. Niektóre z nich, co przyznają w rozmowie z nami ich właściciele, balansują na granicy zamknięcia. Wszystko przez drugą falę koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Prośba do wszystkich - by w miarę swoich możliwości wspierać też i takie miejsca, zamawiając co jakiś czas posiłek na wynos. Jeżeli ktoś prowadzi taki biznes na Oruni, Lipcach, Św.Wojciechu, Oruni Górnej, Ujeścisku, Zakoniczynie i chce, by dodać go do tekstu - niech da nam znać. Jako lokalny portal możemy zrobić choć tyle.

Kawiarnia kuźnia przeniosła się do Parku Oruńskiego. Tu jedno z ciast
Kawiarnia kuźnia przeniosła się do Parku Oruńskiego. Tu jedno z ciast
Fot. fb Wozownia

Fotografia 1 z 1

- Druga fala Covidu zabiła naszą działalność. Przy specyfice naszych produktów, sprzedaż tylko na wynos nie ma za bardzo sensu. Musieliśmy całkowicie zamknąć kawiarnię w kuźni przy ulicy Gościnnej - mówi portalowi MojaOrunia.pl Małgorzata Gojło, przedstawicielka Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Kawiarnia na Gościnnej zamknięta. Jest stoisko przy Parku Oruńskim

To właśnie GFIS zarządza popularną na Oruni kawiarnią, którą swą siedzibę ma w zabytkowej kuźni przy ulicy Gościnnej.

- Po poprzedniej fali koronawirusa nie mamy oszczędności jako kawiarnia. To trudna sytuacja, bo musimy przecież zadbać o pracowników i ich pensje. Liczymy, że tak jak poprzednio będzie jakaś forma ze strony rządu - dodaje nasza rozmówczyni.

Kuźnia została tymczasowo zamknięta, ale produkty z tamtejszej kawiarni (ciasta, gofry, bezalkoholowy grzaniec) wciąż można kupić. - Uruchomiliśmy punkt na zewnątrz Wozowni, tuż obok wejścia do Parku Oruńskiego i placów zabaw. To właśnie tam mamy stoisko. 7 dni w tygodniu. Od godziny 11 do 17. Serdecznie zapraszamy - zachęca Gojło.

W tygodniu klientów nie ma zbyt wielu, ale w weekend utarg jest już nieco większy. To jednak wciąż za mało, by można mówić, że kawiarnia w kuźni wyjdzie z tej trudnej sytuacji bez szwanku.

"Cegiełkę" może dorzucić jednak tutaj każdy. Można przyjść do Parku Oruńskiego i czasem zamówić tam kawę lub dobry sernik. Ale jest i inna opcja. - Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zamówieniem ciast, to oczywiście jest to możliwe. Wystarczy skontaktować się z menadżerem kuźni i złożyć zamówienie - mówi Gojło.

Adres mailowy: kuznia@gfis.pl Kontakt do menadżerki kuźni: Aneta Rybkowska - 530 345 875.

Zaufajni i Raban - dowóz w promieniu 6 km

Z ulicy Gościnnej i Parku Oruńskiego przenosimy się w okolice ulicy Małomiejskiej, a ściślej rzecz opisując - ulicę Fieldorfa. Obok siebie funkcjonują tam dwie restauracje - Zaufajni i Raban. Obie prowadzone są przez tego samego właściciela.

Łukasz Bystranowski z Zaufajnych mówi nam, że firma dostarcza jedzenie na wynos w promieniu 6 km od lokalu. Klienci z Oruni, Oruni Górnej, Chełmu, Łostowic, a nawet Kowal mogą więc śmiało zamawiać jedzenie.

- Nie są to oczywiście obroty, jak w normalnej sytuacji. Wiadomo, jak to teraz wygląda. Ale staramy się jakoś sobie radzić.

W Zaufajnych dużym powodzeniem cieszą się promocje. Klient nie płaci za dowóz jedzenia, jeżeli wartość zamówienia przekroczy 50 zł. Od poniedziałku do piątku jest też opcja dwudaniowego lunchu (zupa i drugie danie) za 25 zł.

Bystranowski: - Skorzystaliśmy z pierwszej tarczy finansowej. Pieniądze poszły na dofinansowanie do wynagrodzeń do pracowników. Obecnie udało nam się utrzymać takie samo zatrudnienie. Część naszych pracowników musiało się przebranżowić. Na przykład kucharze jeżdżą z posiłkami do klientów.

Numer, gdzie można składać zamówienia do Zaufajnych i do Rabanu - 515 522 355 Adres strony: www.zaufajni.pl.

Leone otwarta nawet w nocy

Kolejnym przystankiem jest ulica Ptasia. Mieści się tam pizzeria radnego miasta Lecha Wałęsy.

- Sytuacja z koronawirusem się pogarsza. Jest niestabilna. Nie wiadomo, co robić i ile to jeszcze potrwa. Wszystko wskazuje na to, że będziemy jeszcze długo zamknięci. Liczę na pomoc rządu. Obawiam się, że bez takiego wsparcia po prostu nie przetrwamy - mówi nam radny.

Jak dodaje, jego pizzeria przestawiła się teraz na całkowity dowóz jedzenia, ale to właśnie klienci, którzy przychodzili do lokalu, generowali największe zyski dla restauracji. A teraz - w czasie pandemii i kolejnych obostrzeń - tych klientów nie ma.

Pizzeria Leone przyjmuje zamówienia 7 dni w tygodniu od 10:30 do 22:30. Dodatkowo z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, pizzeria fukcjnouje do 3 w nocy i do tej godziny można zamawiać jedzenie.

Numer telefonu, gdzie można składać zamówienie do Leone - 501 744 955.

Jeżeli ktoś prowadzi taki biznes na Oruni, Lipcach, Św.Wojciechu, Oruni Górnej, Ujeścisku, Zakoniczynie i chce, by dodać go do tekstu - niech da nam znać. Dopiszemy adres, dane kontaktowe, krótkie informacje o promocjach.

Można pisać do nas w wiadomości na facebookowy profil MojaOrunia.pl

Galeria artykułu

Kawiarnia kuźnia przeniosła się do Parku Oruńskiego. Tu jedno z ciast

Kawiarnia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń