Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 01/12/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rozpoczęło się głosowanie do budżetu obywatelskiego

 1 dodane: 15:04, 18/11/20

tagi:

Kilkanaście dzielnicowych projektów z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha, a także jeden ogólnomiejski dotyczący Parku Oruńskiego - rozpoczęło się internetowe głosowanie do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wyniki poznamy na początku grudnia.

Rozpoczęło się głosowanie do budżetu obywatelskiego
Rozpoczęło się głosowanie do budżetu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tym roku łącznie w Gdańsku miasto zabezpieczyło 18,5 mln zł na budżet obywatelski, w tym blisko 15 mln zł na inwestycje dzielnicowe, i ponad 3 mln zł - na inwestycje ogólnomiejskie.

Budżet obywatelski dzieli się na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to każda dzielnica ma tutaj swoją pulę pieniędzy. Zależy ona między innymi od liczby mieszkańców. Na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu jest ich łącznie kilkanaście tysięcy, a wysokość Budżetu Obywatelskiego dla tej dzielnicy wynosi 439,005 zł.

GŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ.

W tym roku mieszkańcy złożyli 19 wniosków z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha (mowa tylko o projektach dzielnicowych). 8 z nich z tak zwanych powodów formalnych zostało odrzuconych przez urzędników.

Jeżeli więc chodzi o projekty dzielnicowe, to mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha mają 11 projektów do wyboru. Propozycje są różne. Mowa m.in. o budowie kładki nad Kanałem Raduni, uspokojeniu ruchu na Żuławskiej, stworzeniu przestrzeni wypoczonkowo-rekreacyjnej w dzielnicy.

Jest też pula projektów ogólnomiejskich, czyli takich które dotyczą więcej niż jednej dzielnicy. Na tej liście jest m.in. projekt, który zakłada stworzenie dodatkowych miejsc postojowych w okolicach Parku Oruńskiego.

Kiedy głosowanie i wyniki?

Internetowe głosowanie do budżetu obywatelskiego w Gdańsku wystartuje w połowie listopada i potrwa dwa tygodnie. Wyniki poznamy na początku grudnia. Te projekty, które zgromadzą najwięcej głosów, będą realizowane przez miasto. W tegorocznym budżecie obywatelskiem w Gdańsku będzie łącznie ponad 360 projektów do wyboru.

Galeria artykułu

Rozpoczęło się głosowanie do budżetu obywatelskiego

Rozpoczęło się...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń