Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 21/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Egzamin na prawo jazdy z innymi widokami. Remont Równej w połowie przyszłego roku

 1 dodane: 14:26, 14/12/20

tagi:

O ulicy, którą ze względu na Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego znają chyba wszyscy kierowcy z Gdańska, pisaliśmy wielokrotnie. Opisaliśmy kiepski stan nawierzchni ulicy Równej i podawaliśmy, że urzędnicy planują jej gruntowny remont. Teraz prezydent Aleksandra Dulkiewicz precyzuje, że stanie się to w czerwcu 2021 roku.

Ulica Równa, odcinek tuż obok PORD
Ulica Równa, odcinek tuż obok PORD
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak pisaliśmy już na portalu, położona w rejonie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego ulica Równa miała zostać wyremontowana już w 2019 roku. Termin ten nie został dotrzymany. Oburzyło to lokalnych radnych dzielnicowych, którzy przekonują, że remont ulicy jest kluczowy.

Wystarczy przejechać się po okolicy, by zobaczyć z czym kierowcy mają tutaj do czynienia. Biegnąca obok PORDU droga, która dochodzi aż do skrzyżowania z Sandomierską jest dziurawa w wielu miejscach. Brakuje też chodników. To wszystko ma się zmienić, bo miasto już znalazło pieniądze na remont Równej.

- Prace obejmą jezdnię i chodnik na całej długości. Ponadto przebudowane zostaną zjazdy na posesje. W ramach zadania pojawią ławki i kosze. Ławki zostaną zamontowane w pobliżu przejazdu kolejowego i skrzyżowania z ul. Sandomierską. W projekcie znalazł się pas zieleni oddzielający jezdnię od chodnika, w 4 miejscach zamontowane zostaną progi zwalniające - informowali kilka miesięcy temu gdańscy urzędnicy.

Kilka dni temu prezydent Aleksandra Dulkiewicz poinformowała w mediach społecznościowych, że dokumentacja projektowa ws. remontu ulicy Równej (odcinek od Sandomierskiej do Smętnej) jest już gotowa. A realizacja robot została zaplanowana pod koniec czerwca 2021 roku.

Z takiego obrotu sprawy cieszy się Agnieszka Bartków, szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

Mówi portalowi MojaOrunia: - Obecny stan Równej, nie pasuje do samej nazwy ulicy gdyż jest bardzo nierówna ale również zbyt wąska. Pamiętajmy, że korzystają z tej drogi firmy znajdujące się w tym obszarze Gdańska, a w strefie przemysłowej porusza się tu duże samochodów ciężarowych.

- Po drugie brak dobrych chodników po obu stronach powoduje, że na przykład osoby niepełnosprawne, zwłaszcza bezdomne poruszające się na wózkach, jeźdzą po ulicy i generują zagrożenie w ruchu drogowym dla siebie i innych. Po trzecie jest to wizytówka Gdańska, gdyż znajduje się tu PORD i gościmy ludzi nie tylko z naszego miasta - dopowiada Bartków.

Galeria artykułu

Ulica Równa, odcinek tuż obok PORD

Ulica Równa,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń