Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/12/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Od takich "drobnych" inwestycji zależy los wielu kierowców. Dobry przykład z południa Gdańska

 1 dodane: 15:47, 07/01/21

tagi:

W ostatnich dniach zakończyła się budowa prawoskrętu na al. Havla. Ta niewielka inwestycja znacznie poprawi los wielu kierowców południowego Gdańska. Już niedługo w okolicy znów zobaczymy drogowców.

Odcinek al. Havla, teraz są tu dwa prawoskręty
Odcinek al. Havla, teraz są tu dwa prawoskręty
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

O tej inwestycji pisaliśmy już w zeszłym roku. Każdy, kto rano (i nie tylko) próbował wydostać się aleją Havla (lub Wilanowską) z południowego Gdańska wie, że na tej oddanej kilka lat temu drodze wąskim gardłem jest m.in. wyjazd na Armię Krajową w kierunku centrum.

Mieszkańcy od lat zgłaszali miastu konieczność wybudowania tam drugiego pasa do skrętu w prawo (w kierunku centrum). Sprawa nabrała tempa, gdy taki projekt został złożony do budżetu obywatelskiego. Zrobili to: Mirosław Pająkowski, były radny z dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i Paweł Wiśniewski, autor bloga gdanskpoludnie.pl.

To był strzał w dziesiątkę, bo projekt zdobył ponad 5 tysięcy głosów i okazał się zwycięski. Miasto musiało go zrealizować.

Prace rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku, a inwestycja właśnie się zakończyła. Na al. Havla powstał drugi pas w prawo (za przystankiem autobusowym). Inwestycja, oprócz budowy drugiego pasa, objęła swoim zakresem również przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Jak podają urzędnicy, wykonawcą prac była firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. Koszt budowy wyniósł ok. 950 tys. złotych.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje, że w ramach kolejnego budżetu obywatelskiego zostanie wykonany również lewoskręt z al. Havla w kierunku obwodnicy Trójmiasta. - Zawiera też element związany z poszerzeniem odcinka Wilanowskiej przed skrzyżowaniem z al. Havla w celu łatwiejszego wjazdu na ul. Łostowicką (przedłużenie Havla) - precyzują urzędnicy.

Ta inwestycja planowana jest w obecnym roku.

Galeria artykułu

Odcinek al. Havla, teraz są tu dwa prawoskręty

Odcinek al....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.216.*

18:06, 08/01/21

A co zrobili nasi bez-radni ???

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń