Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Gdańsku otwierają się pierwsze kluby i restauracje. "Wypisujemy się z tego maratonu żenady"

 1 dodane: 08:07, 15/01/21

tagi:

Otwierają swoje biznesy mimo obowiązujących obostrzeń. Mówią, że nie łamią prawa, a rząd swoimi decyzjami i brakiem pomocy docisnął ich do ściany. Również i na południu Gdańsku są takie miejsca.

Zamknięta restauracja (mat. ilustracyjne)
Zamknięta restauracja (mat. ilustracyjne)
Fot. https://libreshot.com/

Fotografia 1 z 1

"Drodzy Goście, nadszedł moment, w którym wypisujemy się z tego maratonu żenady jakim są obecny lockdown i dociskanie butem polskiej gastronomii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest niezgodne z Konstytucją. Niestety, nie obejmują nas żadne vateuszowe tarcze i to, że jakkolwiek jeszcze funkcjonujemy zawdzięczamy ciężkiej pracy, pomocy bliskich i Waszym zamówieniom. Koszty utrzymania biznesu są jednak kolosalne, a nasze zasoby to nie kod na pieniądze z Simsów. Chcemy normalnie pracować, tylko tyle" - to fragment wpisu zamieszczonego wczoraj w mediach społecznościowych.

Autorem są przedstawiciele bistro Czary Gary, niewielkiego lokalu położonego na ulicy Jabłoniowej, na Ujeścisku. Lokal ma zostać otwarty dzisiaj.

Takich miejsc w Gdańsku jest więcej. Niektóre restauracje i kluby będą czynne jeszcze w tym tygodniu, kolejne wznawiają działalność za kilka dni. Ich właściciele otwierają się i nie patrzą na wciąż obowiązujące obostrzenia. Przekonują, że są w tragicznej sytuacji finansowej, a rząd - zamykając biznesy bez wprowadzenia stanu wyjątkowego - działa bezprawnie.

Wskazują też na pełne kościoły i duże markety. A także na imprezy w Radio Maryja, czy historie a la "narciarski wyczyn" minister Emilewicz. - Jak widać rząd może więcej, my nie możemy nic - kwituje jeden z moich rozmówców.

Gdy rozmawiam z przedsiębiorcami słyszę historie o tym, że nie mają już z czego żyć, że komornicy wchodzą im na konto, że wciąż rosną im długi i że nawet gdy są zamknięci rosną im koszty (ZUS, czynsze). Wielu z nich mówi, że w ostatnich miesiącach nie otrzymało żadnej finansowej pomocy od państwa.

Podkreślają też, że nie boją się ewentualnych kar ze strony policji czy sanepidu. Są przygotowani na walkę o swoje prawa w sądzie. Nie brakuje prawników, którzy gotowi są im pomóc pro bono.

W akcję zaangażował się też radny dzielnicowy z Oruni Jacek Hołubowski, który jest członkiem grupy Strajk Przedsiębiorców. Mówi portalowi MojaOrunia.pl: - Jak pokazują wyroki sądu wszelkie rozporządzenia ograniczające nasze swobody obywatelskie, czy swobodę prowadzenia działalności gospodarczej są nielegalne. Dlatego śmiało należy otwierać swoje firmy i nie czekać na pozwolenie rządu.

Galeria artykułu

Zamknięta restauracja (mat. ilustracyjne)

Zamknięta...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.100.*

00:45, 16/01/21

Dokładnie, Żenadą jest, że ktoś uważa ten desperacki krok za żenadę. "Wytrzymać jeszcze te parę miesięcy" - jak to łatwo powiedzieć, no normalnie geniusz. Czujesz się zagrożony, to nie idź tam - proste. Żyj i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

89.76.54.*

16:00, 15/01/21

@Gościu 12:40: Żenadą jest, że ktoś uważa ten desperacki krok za żenadę. "Wytrzymać jeszcze te parę miesięcy" - jak to łatwo powiedzieć, no normalnie geniusz. Czujesz się zagrożony, to nie idź tam - proste. Żyj ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.43.*

12:40, 15/01/21

Żenada to jest jak słyszę, że mimo obostrzeń przedsiębiorcy nie chcą wytrzymać jeszcze tych paru miesięcy w zamknięciu. To jest jawne narażanie ludzi na niebezpieczeństwo. Tak samo jak strajk kobiet, mimo zakazu ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń