Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/12/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Był plan, by powstał tu hostel. Dawna policyjna bursa znów jednak idzie pod młotek

 2 dodane: 08:45, 09/02/21

tagi:

Wybudowana w 1920 roku kamienica przy Trakcie św. Wojciecha przez lata była wystawiana na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego. W 2019 roku za nieco ponad 1,41 mln zł kupił ją prywatny inwestor, który chciał ją przerobić na ponad 100. pokojowy hostel. Na ten moment z planów nic nie wyszło, bo budynek znów trafił na sprzedaż. Obecna cena: 3,61 mln zł.

Wstępna koncepcja Alter Investment. Na ten moment z przebudowy nic nie wyszło
Wstępna koncepcja Alter Investment. Na ten moment z przebudowy nic nie wyszło
Fot. mat. prasowe Alter Investment

Fotografia 1 z 2

- Wystawiliśmy budynek na sprzedaż. Trochę ze względu, że realizujemy teraz inne projekty. Trochę dlatego, że cała procedura mocno się wydłużała. Na przykład w kwestii dokupu sąsiedniej działki - mówi portalowi MojaOrunia.pl Damian Tomasik, prezes firmy Alter Investment.

To właśnie ta firma kupiła w 2019 roku budynek dawnej bursy policyjnej przy Trakcie św. Wojciecha. Został on wystawiony na przetarg przez Agencję Mienia Wojskowego. Przez lata nie mógł znaleźć kupca, aż wreszcie się udało. Przedstawiciele AMW informowali, że kamienica został sprzedana za ponad 1,4 mln zł.

Tomasik deklarował, że chce przerobić budynek na Trakcie św. Wojciecha 113 i że ma w nim powstać swoisty hostel na ponad 160 lokali. Powstała koncepcja przyszłej inwestycji. Na wizualizacjach można było oglądać kamienicę w zupełnie nowej odsłonie. Budynek miał zostać wyremontowany, elewacja odnowiona i miało zostać dobudowane do niego jedno skrzydło.

Na taką "dobudówkę" nie zgodził się konserwator i inwestor musiał tym samym zmniejszyć liczbę potencjalnych pokoi - ze 160 na 100. W lipcu 2020 roku Tomasik przewidywał, że pod koniec 2021 roku może rozpocząć się remont bursy, a pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić dwa lata później.

Tak się nie stało. Alter Investment znów wystawiło Trakt św. Wojciecha 113 na sprzedaż. Tomasik potwierdza, że cena wynosi tutaj 3,61 mln zł. I że przyszły inwestor dostanie też całą koncepcję opisywanego wyżej hostelu i jeżeli będzie chciał, może zrealizować budowę hostelu. Rozmówca portalu podkreśla, że jego firma włożyła a Trakt św. Wojciecha sporo pracy i energii - wylicza m.in. prace przygotowawcze, koncepcyjne i geodezyjne.

Tomasik mówi, że wstępne zainteresowanie ofetą jest spore. Ale prezes Alter Investment liczy się też ze scenariuszem, że budynku nie uda się sprzedać. - Daliśmy sobie czas do końca 2021 roku. Jeżeli nie uda nam się sprzedać budynku w tym czasie, możemy wrócić do naszej koncepcji przebudowy tego miejsca - mówi portalowi MojaOrunia.pl.

Galeria artykułu

Wstępna koncepcja Alter Investment. Na ten moment z przebudowy nic nie wyszło

Wstępna...

Był plan, by powstał tu hostel. Dawna policyjna bursa znów jednak idzie pod młotek

Był plan, by...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.235.231.*

10:21, 11/02/21

niczego nam nie brakuje-czarny p.r. po prostu. Mam wrażenie, że najgorszy robią byli mieszkańcy, którym się wydaje że tu wygląda jak przed laty, natomiast blokowisko po środku pola, pod obwodnicą z wonią z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.192.*

23:10, 10/02/21

dobrych włodarzy Gdańska tego nam brakuję, wystarczy przyjrzeć się tzw.polityce mieszkaniowej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.100.*

22:45, 10/02/21

Nie wiem co musiałoby zmienić się na Oruni, żeby ktoś chciał tu inwestować. Klątwa jakaś nad naszą dzielnią :( czego nam brakuje?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń