Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńska pływalnia znów działa. "Ludzie są spragnieni sportu"

 1 dodane: 17:04, 17/02/21

tagi:

Przez miesiące - ze względu na pandemię - był wyłączona z użytku, ale od kilku dni basen na Oruni znów jest czynny. - Frekwencja dopisuje, widać, że ludzie są spragnieni sportu. Są wciąż miejsca, można się zapisywać - mówi portalowi MojaOrunia.pl kierownik pływalni Waldemar Sidorowicz, który podkreśla również, że placówka działa w reżimie sanitarnym.

Pływalnia na Oruni jest położona przy szkole, przy ulicy Smoleńskiej
Pływalnia na Oruni jest położona przy szkole, przy ulicy Smoleńskiej
Fot. GOS

Fotografia 1 z 1

Od 12 lutego pływalnie w Polsce znów zostały otwarte. Nie jest jednak powiedziane - patrząc na ostatni wzrost liczby zachorowań na covid - że rząd ponownie nie wprowadzi obostrzeń i już wkrótce nie będzie można korzystać z basenów.

Na ten moment jest to wciąż możliwe, a pływalnie cieszą się sporym zainteresowaniem. Tak jest m.in. na basenie przy ulicy Smoleńskiej na Oruni. - Frekwencja dopisuje, widać, że ludzie są spragnieni sportu - mówi portalowi MojaOrunia.pl kierownik pływalni Waldemar Sidorowicz.

Na basenie obowiązuje reżim sanitarny. W budynku trzeba zachować dystans 1,5 metra i nosić maseczki. Oczywiście w samym basenie takie zasady już nie obowiązują.

Z basenu korzystają uczniowie okolicznych szkół, ale przez wiele godzin pływalnia jest otwarta także dla innych.

Liczba miejsc jest oczywiście ograniczona, a pracownicy basenu monitorują, by zasady były przestrzegane.

Każdy może kupić bilet przez internet i zarezerwować wejście na 40 minutową sesję - od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 22, w soboty i niedzielę, od godziny 7 do 22.

Miejsca rezerwuje się przez internet i nie trzeba długo czekać na wolny termin. Dla przykładu dzisiaj (godzina 18) można było jeszcze znaleźć miejsce na jutro (godziny od 16:40 do 17:20, 18:40-19:20 i 20:40-21:20.

Bilet normalny kosztuje 18 zł, ulogwy - 12,50 zł. Istnieje też możliwość wykupienia dla siebie całego toru - koszt wynosi 70 zł.

Galeria artykułu

Pływalnia na Oruni jest położona przy szkole, przy ulicy Smoleńskiej

Pływalnia na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń