Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przed świętami roznieśli 100 paczek do seniorów. Gościnna Przystań znów pomaga

 1 dodane: 16:47, 02/04/21

tagi:

To kolejna odsłona ogólnomiejskiej akcji "Gdańsk Pomaga". Na Oruni tradycyjnie pierwsze skrzypce grają tu pracownicy i wolontariusze Domu Sąsiedzkiego "Gościnna Przystań". W ostatnich dniach do seniorów roznieśli 100 paczek. Nie zabrakło wzruszających momentów.

Świąteczne paczki dla seniorów
Świąteczne paczki dla seniorów
Fot. Przemysław Kluz

Fotografia 1 z 1

W każdej paczce artykuły spożywcze, słodycze, upominki. Świąteczne prezenty trafiły do seniorów z Oruni, Lipiec i św. Wojciecha. Wszystko działo się w ramach akcji Gdańsk Pomaga.

W ostatnich dniach w dzielnicy paczki roznosili pracownicy i wolontariusze Gościnnej Przystani. Warto dodać, że to nie pierwsza taka akcja, bo ludzie z Gościnnej pomagali potrzebującym m.in. w zeszłe święta.

Ludzie z Gościnnej mieli więc pewną bazę adresów, które ich zdaniem warto było ponownie odwiedzić. Inne miejsca do pomocy wskazały gdańskie instytucje, przedstawiciele akcji Gdańsk Pomaga, a czasem polecali też inni seniorzy, którzy wiedzieli, że ich znajomi są w potrzebie.

Paczki nosił m.in. Przemysław Kluz, menadżer Gościnnej Przystani. Jak podkreśla, nie zabrakło wzruszających momentów. - Dla wielu ludzi często najważniejsze było, że ktoś ich odwiedził i ktoś ich pamięta - mówi.

- Widać, że wielu seniorów ze względu na pandemię boi się wychodzić z domu. To jest grupa, która najbardziej przestrzega obostrzeń i grupa, którą pandemia najbardziej dotyka - dopowiada Kluz.

Galeria artykułu

Świąteczne paczki dla seniorów

Świąteczne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

185.244.96.*

11:46, 18/11/21

Już zbliżają się następne święta, a Wy informujecie co działo się prawie rok temu - zejdzcie barany na ziemię

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.188.*

08:27, 07/04/21

"Wielu ludzi jest zdezorientowanych wobec podawania szeregu nieprawdziwych, niepotwierdzonych naukowo informacji w związku z zaleceniami, wytycznymi, zarządzeniami itp. dotyczącymi obostrzeń. Od miesięcy staram ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.118.*

14:38, 06/04/21

Super pomysł, jestem nawet gotowa dorzucić się do zakupu takiej lodówki

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.173.185.*

10:01, 06/04/21

Bardzo dobry pomysł

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.118.*

08:27, 06/04/21

Mam propozycję dla Rady Dzielnicy. Proponuje na Oruni uruchomić LODÓWKĘ SPOŁECZNĄ, sama chętnie do niej bym wkładała nadwyżkę jedzenia, a i więcej osób by się dorzucało. tylu jest biednych i samotnych ludzi , ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń