Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 11/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzielnica odcięta szlabanami. Na ratunek budowa objazdu, miasto ogłosiło przetarg

 2 dodane: 09:39, 07/04/21

tagi:

To jedna z ważniejszych inwestycji na Oruni, która może wydatnie pomóc "odciętej szlabanami" dzielnicy. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę objazdu Bramy Nizinnej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy pojadą nową drogą w 2022 roku.

W oddali Brama Nizinna. W tym miejscu ma zostać puszczony ruch
W oddali Brama Nizinna. W tym miejscu ma zostać puszczony ruch
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Docelowo ruch ma zostać puszczony obok zabytkowej Bramy Nizinnej. - Nowa droga prowadzona będzie w miejscu dawnej linii kolejowej. W ramach inwestycji rozebrany zostanie stary mostek nad Opływem Motławy, a w jego miejscu wybudowana zostanie nowa przeprawa – informuje Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

O tej inwestycji mówiło się od lat. - Budowa objazu Bramy Nizinnej to jedna z najważniejszych, absoltunie kluczowa inwestycje dla tej części Gdańska - komentowała dla portalu MojaOrunia.pl Agnieszka Bartków, szefowa rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

Bartków wskazywała, że objazd Bramy Nizinnej da lepszą alternatywę kierowcom, ale też np. zwiększy bezpieczeństwo oruniaków. Chodzi o karetki pogotowia, które - ze względu na szlabany - mają utrudniony dojazd na Orunię.

Objazd Bramy Nizinnej ma wydatnie upłynnić ruch w tej części Gdańska.

Urzędnicy ogłosili już przetarg na budowę objazdu Bramy Nizinnej. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także sieci podziemne i powstanie oświetlenie.

- Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie kwietnia. Realizacja ma potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków z budżetu Miasta Gdańska - informują urzędnicy.

Warto dodać, że budowę objazdu obiecywano już nawet w 2018 roku. Później padały deklarację, że przebudowa rozpocznie się w roku 2020. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa objazdu dla Bramy Nizinnej zakończy się w 2022 roku.

Galeria artykułu

W oddali Brama Nizinna. W tym miejscu ma zostać puszczony ruch

W oddali Brama...

Samochody ominą Bramę Nizinną (na zielono - nowa trasa)

Samochody ominą...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.216.*

21:21, 10/04/21

Jaka nowa droga??? Toć już teraz jest tam przejazd dla karetek czy straży co wy za pierdoły opowiadacie. Zmieni się tylko droga dojazdowa omijająca bramę. Troszkę realizmu i wiedzy pani Agnieszko

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.188.*

15:20, 07/04/21

"Jelenia Góra. Po szczypawce zmarł jeden policjant, a druga policjantka leży pod respiratorem. Na L4 jest 8 na 10 policjantów. Jaki bilans w innych miastach? Pomoc pomocdlapolicji@stopnop.com.pl"

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.188.*

15:15, 07/04/21

"Wielu ludzi jest zdezorientowanych wobec podawania szeregu nieprawdziwych, niepotwierdzonych naukowo informacji w związku z zaleceniami, wytycznymi, zarządzeniami itp. dotyczącymi obostrzeń. Od miesięcy staram ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.115.*

12:35, 07/04/21

Czekamy już nie na tunel który był zawsze tylko wydmuszką wyborczą ale na obiecany teraz już wiadukt , most ,to dopiero spowoduje prawdziwe usprawnienie wjazdu i wyjazdu z oruni ,pytam kiedy powstanie ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń